Google przygotowuje aplikację do legalnego śledzenia użytkowników

​Jeżeli nie możesz zbierać informacji o swoich użytkownikach, a na ogonie siedzą ci prawnicy poszkodowanych osób, rozwiązanie jest jedno - stworzyć aplikację, która będzie legalnie śledziła poczynania internautów w zamian za intratne nagrody. Prawdopodobnie z takiego założenia wyszło Google, rozpoczynając prace nad Mobile Meter.


Mobile Meter to aplikacja przygotowywana dla Androida oraz iOS, która ma zbierać informacje na temat specyficznych aktywności użytkowników, analizować trendy i jeszcze bardziej dostosowywać pod nich reklamy. W zamian Google oferuje bliżej nieokreślone nagrody, w ramach swego rodzaju konkursu, w którym zbiera się punkty. Im więcej udostępnisz prywatnych informacji, tym większa szansa na wygraną? Brzmi niepokojąco. 

Google jest w trakcie prac nad taką aplikacją, jednak oficjalnie firma niczego nie potwierdziła. Użytkownicy, który dobrowolnie wyrażą zgodę, staną się swego rodzaju królikami doświadczalnymi. Tylko czy aby na pewno nie dojdzie do nadużyć? Google jest znane z wykorzystywania takich sytuacji.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | aplikacja | aplikacje mobilne | aplikacje na Androida | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy