Samsung może wypuścić w tym roku telefon z systemem Tizen

Według informacji, których serwisowy Bloomberg udzielił Lee Young Hee - jeden z dyrektorów w firmie Samsung – koreańska firma zaprezentuje w tym roku telefon z wyższej półki, który nie będzie działał pod kontrolą Androida.

Na pokład smartfona trafi Tizen - system rozwijany przez Samsunga i wspierany przez firmę Intel. Nie ma co ukrywać, że w tym momencie Samsung jest bardzo mocno uzależniony od Androida. Patrząc jednak na to, co się stało z systemem Bada, można się zastanawiać, czy Tizen znajdzie swoje miejsce na rynku. Ciekawe, że oprogramowanie będzie pozbawione natywnego API - jak to ma miejsce w przypadku np. Androida - a jego miejsce zajmie API bazujące na HTML 5. Natomiast dzięki APL (Application Compatibility Layer) możliwe będzie również uruchamianie aplikacji z Google Play.

Reklama

Zastanawiające jest to, jak nowy system od Samsunga poradzi sobie w roku, w którym szerokiemu gronu klientów pokażą się m.in. Firefox OS czy Ubuntu Phone OS. Telefon z systemem Tizen traf na rynek rynku pod sam koniec wakacji.

Mateusz Gadzina

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tizen | Smartfon | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy