iOS 14.5 umożliwi obsługę 5G Dual SIM na iPhonie

Choć iPhone 12 jest smartfonem wyposażony w obsługę dwóch kart SIM, wykorzystywanie tej funkcji uniemożliwia korzystanie z łączności 5G. Niebawem może się to zmienić.

Podobnie jak w przypadku niektórych nowszych telefonów Apple, także iPhone 12 umożliwia korzystanie z telefonu w trybie Dual SIM. Niestety próba włączenia tej funkcji powoduje przełączenie łączności telefonu z 5G na LTE. Oznacza to, że jeśli chcemy korzystać z dobrodziejstw technologii mobilnej piątej generacji, musimy na stałe wyłączyć jedno z gniazd na kartę SIM, co z kolei mocno ogranicza możliwości telefonu.

Choć przecieki już od jakiegoś czasu sugerowały nadejście stosownych usprawnień, do dnia dzisiejszego problem nie został rozwiązany. W tunelu pojawiło się jednak światełko, które może zmienić tę krępującą sytuację. Jak wynika z najnowszych plotek, nadchodząca aktualizacja iOS 14.5 oficjalnie umożliwi obsługę 5G w trybie Dual SIM. IPhone 12 jest obecnie jedynym urządzeniem Apple w całym katalogu produktów, które obsługuje 5G. Brak obsługi dwóch kart SIM w trybie 5G jest sporym obciążeniem dla marki.  Aktualizacja oprogramowania, która mogłaby to zmienić wydaje się bardziej niż rozsądna.

Reklama

Aktualizacja systemu iOS do wersji 14.5 powinna nadejść w niedalekiej przyszłości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iOS | iPhone | 5G
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy