Pojawił się nowy jailbreak dla prawie każdego iPhone'a

Jedna z grup hakerskich zaprezentowała światu nowe narzędzie związane z jailbreakiem. Z zapowiedzi wynika, że ma ono działać dla prawie każdego iPhone'a, w tym dla wszystkich najnowszych modeli.

Zespół Unc0ver opublikował w ten weekend swój najnowszy jailbreak. Jak twierdzą hakerzy, działa on na urządzeniach wyposażonych w systemy operacyjne iOS od numeru 11 aż po wydane w grudniu kompilacje 14.3. Dzięki temu użytkownicy mogą bardziej dostosować swoje sprzęty oraz ominąć wiele ograniczeń nakładanych przez Apple.

W oficjalnym wpisie na platformie Twitter, grupa poinformowała, że w tym celu wykorzystała swój "własny exploit" dla CVE-2021-1782 dotyczący poważnej luki w jądrze oprogramowania. To właśnie włamując się do serca układu, hakerzy byli w stanie uzyskać dostęp do podstawowego systemu operacyjnego.

Reklama

Dokładne szczegóły luki wykorzystanej przez hakerów nie są znane. Problem z zabezpieczeniami nie będzie trwał jednak wiecznie. Apple bardzo szybko reaguje na tego typu sytuacje, tak więc stosownej poprawki można spodziewać się w maksymalnie kilka tygodni.

Warto wspomnieć, że eksperci ds. Bezpieczeństwa na ogół odradzają użytkownikom iPhone'a korzystanie z jailbreakingu, ponieważ czyni to urządzenie bardziej podatnym na ataki.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy