Aplikacje z Androida dla systemu Windows Phone?

Ostatnio za sprawą Intela sporo mówi się na temat kooperacji systemów operacyjnych. Producent elektroniki pragnie udostępnić technologię, która pozwoli uruchamiać aplikacje z Androida na Windowsie. Według serwisu The Verge, z podobnymi zamiarami nosi się także Microsoft.

Według informacji opublikowanych przez serwis The Verge, wewnątrz Microsoftu trwa debata na temat współpracy aplikacji z Androida z Windowsem. Część pracowników twierdzi, że możliwość uruchamiania takich programów na "Okienkach" pozwoli zabezpieczyć przyszłość tego systemu operacyjnego. Z drugiej strony pojawia się sporo głosów twierdzących, że jest to nietrafiony pomysł i przyczyni się do śmierci Windowsa.

Jeżeli plan doszedłby do skutku, aplikacje z Androida pojawiłyby się w sklepach Windows Store, dzięki czemu użytkownicy mogliby je zainstalować zarówno na Windows 8/RT, jak również na platformie Windows Phone. Trzeba przyznać, że pomysł prezentuje się nadzwyczaj ciekawie i jednocześnie ryzykownie. Być może jednak dostęp do szerokiej puli aplikacji spowodowałby, że konsumenci bez obaw wybieraliby urządzenia z Windowsem na pokładzie?

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy