Google Tango - co to jest i jak działa
Po prezentacji pierwszego urządzenia obsługującego funkcję Tango, Google na specjalnej stronie przedstawiło siedem ciekawych aplikacji, które będą częścią projektu.
Sam projekt Tango jest jeszcze w fazie mocno rozwojowej, ale wprowadzenie na rynek pierwszego urządzenia które ma być z nim kompatybilne najpewniej spowoduje przyspieszenie prac nad tą eksperymentalną funkcją. Lenovo zapowiedziało na swojej konferencji, że to dopiero początek całej serii sprzętów współpracujących z projektem, a będą do niej należeć zarówno phablety, smartfony jak i Chromebooki.
Tango to nie jest jedna konkretna funkcja. To cały system rozpoznawania przez urządzenie otoczenia, które znajduje się wokół nas. Według przedstawicieli Google może mieć to bardzo wiele zastosowań, od rozrywki po nawigację, czy pomoc przy zakupie domowego wyposażenia. Pierwsze aplikacje przystosowane do tej funkcji służą zarówno do zabawy, jak i przydadzą się w życiu codziennym. Pierwsza z nich - Measure będzie służyć do mierzenia gabarytów przedmiotów znajdujących się w kadrze, a także odległości pomiędzy nimi. Wayfair zwizualizuje wybrany mebel w naszym pokoju, a Lowe’s pomoże w projektowaniu wnętrz. Jeśli chodzi o programy służące rozrywce, to mamy Solar Simulator - prostą symulację układu słonecznego, Domino World - symulację domino, Woorld - kreator wirtualnego świata opartego na rzeczywistej scenerii oraz Dinosaurs Among Us za pomocą którego będziemy mogli oglądać ruchome figury dinozaurów.
W Sklepie Play są dostępne na razie tylko dwie z wyżej wymienionych aplikacji - można pobrać je bezpłatnie. Wkrótce ma jednak pojawić się reszta, a Google zapowiada, że to dopiero początek.