Lenovo Phablet PHAB2 Pro - pierwsze mobilne urządzenie z Google Tango

Lenovo zaprezentowało urządzenie mobilne PHAB2 Pro. Ten 6,4-calowy phablet jest pierwszym komercyjnym urządzeniem, które korzysta z technologii Tango autorstwa Google. Czym jest Tango? To nowa generacja rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality) i potencjalnie rewolucja w sposobie, w jaki na przykład wykorzystujemy GPS.

PHAB2 Pro
PHAB2 Promateriały prasowe

Czym jest Tango i dlaczego to rozwiązanie wyróżnia phablet Lenovo? PHAB2 Pro z technologią Tango (więcej o Google Tango - kliknij tutaj) - zestawem czujników i oprogramowania Google, który wyczuwa otoczenie i odwzorowuje je na mapie - umożliwia stosowanie różnych przełomowych funkcji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (augmented reality, AR). Za pomocą aplikacji AR uczniowie mogą na przykład wyświetlać w klasie wirtualne dinozaury w pełnej skali i pogłębiać wiedzę dzięki nałożonym danym AR, które wyświetlają się podczas oglądania modelu z różnych stron. Gracze docenią takie możliwości AR, jak gra w wirtualne domino na stole kuchennym, posiadanie wirtualnego zwierzaka w sypialni czy odpieranie ataku kosmitów na dom. Telefon trafi na rynek z kilkoma aplikacjami i grami wspierającymi technologię Tango.

Tango - na czym polega nowy projekt Google?materiały prasowe

"Tango umożliwia urządzeniom wykrywanie ruchu i przestrzeni, a dzięki temu może zmienić sposób naszej interakcji z otoczeniem. Uważamy, że urządzenia z funkcjami śledzenia położenia przyjmą się powszechnie i cieszymy się, że PHAB2 Pro wprowadza nowe możliwości, dzięki którym phablet staje się jeszcze bardziej przydatny" — powiedział Johnny Lee, dyrektor ds. inżynieryjnych Google. Dzięki technologii Tango PHAB2 Pro może nawet zacząć zmieniać sposób myślenia o mapowaniu wnętrz budynków. Użytkownicy mogą na przykład korzystać z nowych funkcji, takich jak zwiedzanie muzeów w rozszerzonej rzeczywistości za pośrednictwem aplikacji GuidiGO.

Za pomocą phabletu PHAB2 Pro można przemeblować dom, wizualizując prawdziwe meble w salonie czy kuchni. Jednym z pierwszych partnerów, którzy opracowali aplikacje z technologią Tango, jest sieć sklepów budowlano-dekoratorskich Lowe. Aplikacja Lowe's Vision wykorzystuje technologię Tango do mierzenia pomieszczeń i wizualizacji w nich urządzeń AGD, materiałów dekoracyjnych, blatów czy kafelków. Wraz z Lowe's Vision klienci dostaną do ręki narzędzia nowej generacji do rozszerzonej rzeczywistości.

Phablet PHAB2 Promateriały prasowe

Tango oferuje te funkcje dzięki trzem głównym technologiom: monitorowania ruchu, postrzegania głębi oraz uczenia się przestrzeni. Funkcja monitorowania ruchu umożliwia phabletowi PHAB2 Pro widzenie własnego położenia w trzech wymiarach. Funkcja uczenia się przestrzeni podpowiada urządzeniu, gdzie się aktualnie znajduje. Funkcja postrzegania głębi wykrywa powierzchnie i przeszkody w celu analizy ukształtowania otoczenia. Phablet może teraz po raz pierwszy zwizualizować i zinterpretować otaczające go obiekty przy użyciu czujników rejestrujących ponad 250 000 pomiarów na sekundę.

PHAB2 Promateriały prasowe

Krótka specyfikacja

Phablet działa z procesorem Qualcomm Snapdragon 652.  Sprzęt ma ekran o przekątnej 6,4 cala i inteligentny wyświetlacz z technologią Assertive Display o rozdzielczości QHD (2560 x 1440). PHAB2 Pro ma funkcje Dolby AudioT Capture 5.1 i Dolby Atmos. Phablet ma dwa tylne aparaty fotograficzne o rozdzielczości 13 MP z funkcją natychmiastowego ustawiania ostrości, przesłonę F2,0 oraz profesjonalny procesor przetwarzania obrazu Futjitsu Milbeaut stosowany w aparatach Leica. Tryb AR w PHAB2 umożliwia robienie wyróżniających się zdjęć i nagrań wideo dzięki nakładaniu efektów, takich jak wirtualne tła i komiksy.

Oprócz PHAB2 Pro zaprezentowano także wyposażony w dwa aparaty fotograficzne phablet PHAB2 Plus i pełnowymiarowy PHAB2. Nie wspierają one jednak technologii Google Tango.

Cena i dostępność

Lenovo PHAB2 będzie dostępny w cenach od 199 USD, PHAB2 Plus - od 299 USD, a PHAB2 Pro - od 499 USD. Wszystkie modele będą dostępne na całym świecie od września.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas