Microsoft zwiększa udziały na rynku mobilnym

Niedawno Gartner opublikował raport prezentujący całkowitą ilość urządzeń mobilnych, które sprzedano w 2012 roku. Teraz pojawił się kolejny szczegółowy raport, dotyczący udziałów na rynku OS z naciskiem na Microsoft. Firma z Redmond powoli zwiększa swoje udziały w tym sektorze. Pytanie, czy uda się zagrozić pozycji liderów?

Z najnowszej informacji możemy dowiedzieć się, że na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku udział na rynku OS w przypadku Microsoftu wzrósł do 2,4 proc. Nie jest to wciąż oszałamiający wynik, jednak porównując te dane do ubiegłego roku, kiedy udziały wynosiły zaledwie 1,5 proc., wynik ten może nastrajać optymistycznie.

W trzecim kwartale sprzedano 4,058 mln smartfonów z systemem Microsoftu, zaś w ubiegłym roku liczba ta sięgała około 1,7 mln urządzeń. Najbardziej widoczny spadek w prezentowanym poniżej zestawieniu zaliczył z kolei BlackBerry. Obecnie zajmuje trzecią pozycję z 5,3 proc. udziałów, a jeszcze w zeszłym roku posiadał 11 proc. Analitycy szacują, że to właśnie Microsoft może w niedalekiej przyszłości zająć tę pozycję. Jeśli chodzi o liderów w postaci Androida oraz iOS, to ich sytuacja jeszcze przez długi czas nie powinna ulec zmianie.

Reklama

Solidne wsparcie dla Windows Phone 8 zagwarantowało już HTC oraz Nokia i choć Microsoft dopiero  rozkręca się w tym sektorze, to niewykluczone, że w połączeniu z agresywną kampanią marketingową, powyższy ranking może w przyszłym roku wyglądać zupełnie inaczej.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows Phone | System operacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy