Reklama

Jabłka z bąbelkami wkrótce w sprzedaży

Szwajcarska firma Lubera stworzyła nowy gatunek jabłek, które musują w ustach podczas jedzenia.

Paradis Sparkling to nazwa nowego gatunku jabłek wyhodowanych w Szwajcarii. Duże komórki miąższu jabłka uwalniają po ugryzieniu musujące soki, co daje efekt podobny, jak podczas picia szampana.

Co ciekawe, jabłka z bąbelkami otrzymano przez przypadek. Hodowca pewnego dnia zauważył na drzewie specyficzne owoce i postanowił ich spróbować. Smakowały niesamowicie. Okazało się, że powstały w wyniku skrzyżowania dwóch gatunków jabłoni: Resi i Pirouette.

Ale dopracowanie smaku owoców, które musują w czasie jedzenia, zajęło hodowcom aż 8 lat. Na początku 2015 r. niezwykła odmiana jabłek trafi do sprzedaży w całej Europie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jabłka | owoce

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama