Reklama

Lepsze baterie z piankowego polistyrenu

Piankowy polistyren często stosowany do zabezpieczenia wysyłanych w paczkach sprzętów, może stać się podstawą do produkcji baterii litowo-jonowych następnej generacji.

Zespół naukowców z Purdue University opracował proces, w którym do wytworzenia anody węglowej jest spalany zużyty polistyren. Zalety zastosowanego mechanizmu są trudne do przecenienia. Proces recyklingu zużytego polistyrenu jest ekologiczny, a ponadto może przyczynić się do produkcji akumulatorów, które będą ładowały się znacznie szybciej od obecnie stosowanych.

Zanim tego typu rozwiązania trafią do powszechnego użytku, minie jeszcze sporo czasu. Pierwsze baterie uzyskane z piankowego polistyrenu wytrzymują tylko 300 doładowań, po których radykalnie spada ich pojemność. Naukowcy są jednak przekonani, że te niedogodności da się przezwyciężyć, a innowacyjny proces technologiczny dopracować.

Wykorzystanie polistyrenu do produkcji baterii wydaje się być procesem niezwykle tanim i łatwym w przeniesieniu do produkcji masowej. Co więcej, to sposób na pozytywne wykorzystanie pianek z polistyrenu, które w przyrodzie rozkładają się ponad 100 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy