Reklama

MIT udoskonala technologię pozyskiwania wody z mgły

Naukowcy z amerykańskiego MIT udoskonalili system pozyskiwania wody z mgieł pojawiających się nad terenami pustynnymi.

Wiele organizmów zamieszkujących tereny pustynne - znajdujące się w sąsiedztwie ciepłego oceanu - czerpie niezbędną do życia wodę z mgły, która pojawia się rano, a później znika. Ludzie zaczęli podpatrywać naturę i powoli uczą się pozyskiwać życiodajny płyn dokładnie w ten sam sposób.

Służą do tego gigantyczne sieci, które w niskiej temperaturze chłoną wodę z mgły, a w wyższej ją oddają. W ten sposób otrzymuje się gotową do picia ciecz.

Naukowcom z MIT udało się udoskonalić tę metodę poprzez zastosowanie nowych materiałów i struktury sieci. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie ponad 11 litrów wody z metra sześciennego "siatki".

Reklama

Rozwiązanie zaproponowane przez MIT jest obecnie wykorzystywane na pustyni Atacama w Chile.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MIT | woda | pustynia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy