Na Marsie wypatrzono coś, co wygląda jak pozaziemskie Stonehenge

Tajemnicza budowla z Anglii zwana Stonehenge rozpala umysły badaczy przeszłości już od dawna. Teraz jednak okazało się, że bardzo podobną budowlę na powierzchni Marsa wypatrzył jeden z okrążających tę planetę orbiterów.

Wirtualni archeolodzy przeglądający tysiące zdjęć nadsyłanych na Ziemię przez agencje kosmiczne często dostrzegają wiele dziwnych rzeczy. Przykładem niech będzie słynny kształt twarzy z obszaru Cydonia.

Tym razem również odkryto coś wyjątkowego - grupę skał, która wygląda tak, jakby była ustawiona celowo, a na dodatek w podobny sposób jak w ziemskim Stonehenge.

Na Marsie widziano już wiele dziwnych zjawisk. Większość z nich jest tłumaczona jako pareidolia, czyli doszukiwanie się znajomych kształtów w przypadkowych strukturach. Nowe znalezisko trudno jednak zaklasyfikować w ten sposób. Grupa kamieni nie wygląda na ustawioną przypadkowo przez wiatr, zwłaszcza że znajduje się ona na okrągłym cokole.

Reklama

Przyjęcie do wiadomości faktu, że to pozostałości budowli, którą pozostawili dawni mieszkańcy Marsa, przekracza jednak granice tolerancji naukowców. Prędzej uwierzą oni w to, że kamienie poukładało jakieś marsjańskie tornado.

Badacze zjawisk paranormalnych twierdzą, że ten "Marshenge", jak go nazwano, to kolejny dowód na zapomnianą przeszłość Czerwonej Planety.

Innemedium.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mars | Stonehenge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy