ChatGPT będzie wszędzie. Nowe wtyczki zwiększają możliwość integracji bota

Interakcja na linii człowieka i sztucznej inteligencji nadal budzi wśród niektórych z nas różne obawy. Ot, brzmi to dość futurystycznie, a mając w pamięci szereg katastroficznych filmów czy książek nie da się patrzeć na rozwój technologii wyłącznie optymistycznie. Takich problemów nie mają twórcy ChatGPT, którzy rozpoczęli wprowadzanie specjalnych wtyczek. Ich zadaniem będzie większa integracja sztucznej inteligencji z zewnętrznymi aplikacjami.

Sztuczna inteligencja i dialog z człowiekiem

Głównym zadaniem rzeczonych wtyczek do ChatGPT jest uzupełnienie doświadczenia podczas korzystania z funkcji sztucznej inteligencji. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy bot nie tylko posługuje się wiedzą, ale potrafi sprawdzać rzeczy w sieci i bazach danych? Na przykład podczas pomocy w codziennych sprawach.

Wraz z zaimplementowaniem współpracy z zewnętrznymi programami, ChatGPT pomoże nam ustalić plan podróży, sprawdzi ceny noclegów i możliwości dojazdu z miejsce na miejsce, czy też przedstawi aktualne wskaźniki dostępne w sieci - wykresy giełdowe, dane na temat warunków atmosferycznych i nie tylko.

Reklama

To wszystko przez współpracę ChatGPT z zewnętrznymi interfejsami API stworzonymi przez innych programistów. Pobieranie zewnętrznych informacji na żądanie użytkownika to nie wszystko - w czasie rzeczywistym będzie możliwa interakcja z botem i wykonywanie przez niego działań. Na przykład zarezerwuje on nam nocleg czy bilety na samolot.

Twórcy zabierają się do pracy

OpenAI zaprosiło zewnętrznych twórców do pracy przy kodzie, umożliwiając im implementację swoich rozwiązań tak, aby współdziałały z ChatGPT. Na ten moment wiadomo już o specjalnych wtyczkach od Shopify, Slack czy Expedia. Bot robiący za nas zakupy w sieci? Taki obraz rzeczywistości jest bliższy, niż kiedykolwiek wcześniej - i nie chodzi tu wcale o program licytujący na serwisach aukcyjnych.

Warto jednak uważać na dziwne i nietypowe rozszerzenia dostępne w sieci. Nie tak dawno do Chrome Web Store trafiła wtyczka umożliwiająca korzystanie z ChatGPT jako programu wewnątrz przeglądarki. Okazało się, że jest to próba oszustwa, przez którą wiele osób straciło dostęp do swoich kont na Facebooku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ChatGPT | Internet | Sztuczna inteligencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy