Chińczycy szaleją na punkcie kwantowych wynalazków. Niebawem zacznie się i u nas

Kiedyś Chiny były uważane za kraj trzeciego świata, gdzie ponad miliard ludzi na co dzień trudni się uprawą ryżu. Teraz obraz tego kraju odmienił się diametralnie. Teraz wiemy już, że przyszłość świata leży w Chinach.

Państwo Środka zaczyna dominować na większości gałęzi rozwoju naszej cywilizacji. Podobnie jest też w przypadku powstawania globalnych trendów, które lotem błyskawicy okrążają planetę w przestrzeni globalnej sieci. Najnowsza moda, która niebawem dotrze do nas z Chin jest bardzo dziwna.

Ostatnimi czasy w najliczniejszym pod względem populacji ludzkiej kraju świata pojawiło się ogromne zainteresowanie technologiami kwantowymi. Armia testowała tam kwantowe radary, które są w stanie wykryć najbardziej zaawansowane pojazdy latające Stanów Zjednoczonych i Rosji, a także powstała tam pierwsza na świecie sieć komunikacji kwantowej.

Reklama

Te dokonania nie pozostały bez odzewu tamtejszych ambitnych sprzedawców. Skoro większość z nich, dzięki takim serwisom internetowym jak Aliexpress ma teraz zasięg globalny, to muszą ten potencjał wykorzystać jak najbardziej się da. I tak powstała szalona moda na kwantowe wynalazki codziennego użycia.

W chińskich sklepach można kupić kwantowe majtki, skarpetki, leginsy, a nawet kosmetyki, karty kredytowe czy wino. Oczywiście wszystkie te wynalazki z mechaniką kwantową, splątaniem kwantowym i superpozycją nie mają nic wspólnego, pomijając skarpetki, które mają już to do siebie, że gdy wsadza się dwie takie same do pralki, to zawsze wyjmuje się dwie zupełnie inne.

Sprzedawcy reklamują swoje kwantowe wynalazki jako produkty przyjazne środowisku i prozdrowotne. Zastosowano w nich bowiem najnowsze technologie, bazujące na kwantowej akupunkturze. Dzięki niej, szczęśliwi posiadacze kwantowych skarpetek, leginsów i majtek mogą liczyć na szybkie pozbycie się tłuszczu, poprawę krążenia krwi i wyższy komfort termiczny. Nie będzie zagrażało im też promieniowanie elektromagnetyczne.

Jeśli chcecie na własnej skórze sprawdzić, jak działa kwantowa odzież, to możecie już sobie zamówić kilka takich wynalazków na eBayu, Amazonie lub Aliexpress, jednak nie oczekujcie po nich kwantowych cudów, bo to tak naprawdę zwykła odzież, tyle że można ją nabyć w rozsądnej cenie.

Źródło: GeekWeek.pl/Xinhua / Fot. Aliexpress

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy