Co Apple pokaże w październiku? Nowe iPady, MacBooki i systemy w drodze

Najnowszy system Apple na iPady, czyli iPadOS 16 ma się pojawić w ostatnim tygodniu października. Ale to nie wszystko, co firma przygotowała. Poza iPhone’ami i Apple Watchami, które zostały pokazane we wrześniu, możliwe, że zobaczymy jeszcze kilka innych sprzętów z logo z jabłkiem. Z całą pewnością pojawi się także nowy system na komputery - macOS Ventura.

  • Na początku września na wydarzeniu "Far out", gigant technologiczny z Cupertino zaprezentował nowe iPhone’y 14, 14 Plus, Pro oraz Pro Max. Urządzenia trafiły w ręce użytkowników nie bez problemów, które są regularnie niwelowane z kolejnymi aktualizacjami.
  • Obok najnowszych smartfonów zobaczyliśmy także Apple Watcha Series 8, Apple Watcha SE oraz całkowitą nowość, czyli Apple Watch Ultra.
  • Około tydzień po wydarzeniu firma udostępniła także iOS-a 16.
  • To nie koniec nowości, jakich możemy się spodziewać od Apple w tym roku.

Reklama

Kiedy będzie premiera iPadOS 16?

Już niedługo będziemy mogli pobrać na swoje iPady najnowszy system operacyjny, czyli iPadOS 16. Jak czytamy w poście na Twitterze opublikowanym przez dziennikarza Marka Gurmana, iPadOS 16.1 ukaże się prawdopodobnie 24 października.

Na jakich urządzeniach zainstalujemy iPadOS 16?

iPadOS 16.1 będzie dostępny na następujących urządzeniach:

  • wszystkich modelach iPada Pro, 
  • iPadzie Air 3. generacji i nowszych, 
  • iPadzie mini 5. generacji i nowszych, 
  • iPadzie 5. generacji i nowszych.

iPadOS 16. Co nowego w systemie?

Sporo z wprowadzonych nowości możemy już kojarzyć z iOS-a 16, ale to nie oznacza, że iPadOS 16 nie zaskoczy. Jednymi z ważniejszych funkcji, jakie odnajdziemy w nowym systemie, są edytowanie wiadomości oraz cofanie ich wysłania w razie potrzeby. 

Tego typu zmiany pojawią się także w Mailu, w którym zaplanujemy wysłanie istotnej informacji, prześledzimy wątki, dodamy link z poglądem, a także cofniemy wysyłanie. iPadOS 16 wprowadzi również tryb skalowanego wyświetlania - jeśli tylko będziemy tego potrzebowali, zmieścimy więcej na ekranie. Znana nam już z iOS-a 16 nowa odsłona aplikacji Pogoda także zawita na iPady. Z nowym systemem wytniemy obiekty z tła i wkleimy je w dowolnym, wybranym przez nas miejscu. Po raz pierwszy skorzystamy także ze Stage Managera, który ułatwi pracę wielozadaniową.

Pozostałe premiery Apple. Kiedy nowe sprzęty?

Niewykluczone, że w okolicach końca października Apple zaprezentuje również nowe urządzenia. Trwają natomiast spekulacje, czy firma zdecyduje się na zorganizowanie kolejnego wydarzenia, czy po prostu ogłosi premierę sprzętu w informacjach prasowych.

Mówi się, że w tym roku możemy zobaczyć nową odsłonę podstawowego iPada - firma może odejść od nieco już przestarzałej konstrukcji urządzenia, która nadal zawiera przycisk Początek oraz grubsze ramki. Najnowszy iPad może też obsługiwać 5G.

Możliwe, że pojawią się także nowe modele iPad Pro. Możemy odnaleźć sugestie, że mogą one zadebiutować z ekranami OLED, czipami M2 i mogą być także wyposażone w MagSafe.

Jesienią możemy się też spodziewać najnowszych komputerów Apple, czyli MacBooków Pro w wersji 14- oraz 16-calowej. Możliwym jest, iż zadebiutują one z czipem M2, jednak nie oczekiwałabym większych zmian w urządzeniach, z pewnością nie pod względem designu. Możliwe też, że zobaczymy również Maca Pro i Maca mini.

Mówi się także, że poza powyższymi premierę będzie miało także nowe Apple TV i HomePod.

W październiku na pewno zadebiutuje nowy system operacyjny na komputery Apple - macOS Ventura.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPadOS | iOS | iPad | iPhone | macBook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy