Reklama

Co nowego w Samsungu S23? Premiera, dane techniczne, cena

Premiera Samsunga Galaxy S23 coraz bliżej. Choć nowe, flagowe telefony koreańskiego producenta pojawią się na początku 2023 roku, w internecie już znajdziemy plotki i spekulacje na ich temat. Zmian nie będzie dużo, są raczej kosmetyczne, a najbardziej zadowoleni powinni być fani fotografii. Najnowszym Samsungiem Galaxy S23 Ultra prawdopodobnie będziemy mogli zrobić świetne zdjęcia o dużej rozdzielczości.

Samsung Galaxy S23, S23 Plus i S23 Ultra. Co nowego?

Samsung Galaxy S23 powinien trafić na rynek w trzech wariantach. Podstawowa wersja S23 ma mieć ekran o przekątnej 6,1 cala. Większy model - Samsung Galaxy S23+ - powinien mieć wyświetlacz o przekątnej 6,6 cala, natomiast największy, Samsung Galaxy S23 Ultra, 6,8 cala

Wszystko wskazuje na to, że do modeli Samsunga z serii Galaxy S23 trafi procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Należy się spodziewać, że nowy Samsung Galaxy S23 nie będzie odbiegał wyglądem od poprzednich modeli - różnice mogą być drobne. Mówi się, że telefon może otrzymać większe ramki

Reklama

Duże zmiany mają dotyczyć zdjęć, jakie zrobimy telefonem Galaxy S23 Ultra. Ma on otrzymać główny aparat 200 MP z sensorem Samsung ISOCELL HP2. Będziemy mogli z niego skorzystać także w trybie 12,5 oraz 50 MP. Aparat ultraszerokokątny w Samsungach Galaxy S23 i S23+ ma natomiast mieć 12 MP.

Mocną stroną Galaxy S23 mają być pojemniejsze baterie. Podstawowy wariant telefonu powinien otrzymać akumulator o pojemności 3900 mAh, czyli o 200 mAh więcej niż Galaxy S22. Samsung Galaxy S23+ ma dostać akumulator o pojemności 4700 mAh, natomiast Galaxy S23 Ultra o pojemności 5000 mAh. Te urządzenia mamy też ładować z mocą do 25 W.

Telefony mają mieć też szybszy i dokładniejszy czytnik linii papilarnych. Co ciekawe, mają posiadać funkcję łączności satelitarnej. Jak głoszą plotki, Samsung Galaxy S23 może się pojawić w czterech kolorach: beżowym, czarnym, zielonym i jasnoróżowym. Samsung Galaxy S23 Ultra ma być wyposażony w rysik stylus S Pen.

Nie było jeszcze wiele spekulacji na temat cen urządzeń, co może oznaczać, że nie będą się one różniły od standardowych cen Samsunga. Podstawowy model Samsunga Galaxy S22 można było kupić w momencie premiery za 3999 zł, a S22 Ultra kosztował 5899 zł.

Kiedy premiera Samsunga Galaxy S23?

Smartfony z serii Samsung Galaxy S23 ukażą się w I kwartale 2023 roku. 

Z pierwszych zapowiedzi w zagranicznych mediach wynika, że ogłoszenie nowych flagowców Samsung planuje na 1 lutego, a ich sprzedaż ma ruszyć w drugiej połowie lutego. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy