Reklama

Elon Musk pierwszym w historii bilionerem. To wszystko dzięki SpaceX

Elon Musk znowu stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Obecnie jego majątek szacowany jest na 242 miliardy dolarów. Jednak eksperci z Wall Street uważają, że ta kwota nie będzie nic znaczyła przy tym, co zarobi na rozwoju SpaceX.

Elon Musk stanie się pierwszym na świecie bilionerem

Elon Musk ma stać się pierwszym na świecie bilionerem. Finansiści z Wall Street wróżą, że szef SpaceX, i kilku dobrze prosperujących firm, do końca lat 20. XX wieku może zwiększyć swój majątek ponad 4-krotnie. Już teraz ma ok. 50 miliardową przewagę nad drugim najbogatszym człowiekiem na Ziemi, czyli Jeffem Bezosem, założycielem Amazonu.

Eksperci tłumaczą, że chociaż reszta miliarderów będzie dysponować coraz to większym majątkiem, to jednak nie mają szans tak szybko go powiększać jak Musk. Wizjoner z Republiki Południowej Afryki ma zwiększać majątek dzięki SpaceX. W kolejnych latach i dekadach ludzkość będzie nastawiona na rozbudowę instalacji orbitalnych, turystykę kosmiczną, kolonizację obcych światów i eksplorację Układu Słonecznego.

Reklama

Firma SpaceX już teraz dysponuje najbardziej na świecie zaawansowanymi technologiami kosmicznymi, a w ciągu 2 lat ma oddać do użytku najpotężniejszy system transportu kosmicznego o nazwie Starship. Dzięki niemu i realizowanym misjom, firma zwiększy wartość o setki miliardów dolarów, z których część stanie się majątkiem Muska.

Jak podaje Bloomberg, wycena SpaceX, po niedawnej sprzedaży wtórnej akcji, przekroczyła kwotę 100 miliardów dolarów, co czyni ją drugą co do wielkości prywatną firmą po chińskiej międzynarodowej ByteDance. Musk jest obecnie właścicielem ok. 48% akcji SpaceX.

Nie tylko SpaceX pomoże mu zgromadzić majątek na kolejne inwestycje. Szybko rozwijająca się Tesla ma w planach wypuścić na rynek sportowca o nazwie Roadster, ciężarówkę Semi, pierwszego pickupa Cybertruck czy długo oczekiwany elektryczny kompakt dla mas. Nowe pojazdy zwiększą wartość Tesli, wypełniając jednocześnie dolarami portfel Muska.

Wcale nie gorzej zapowiada się firma Boring Company czy Neuralink. Ta pierwsza już pokazała w Las Vegas, że przyszłością transportu w miastach są podziemne tunele. Tymczasem Neuralink prowadzi pomyślne eksperymenty z pierwszym na świecie funkcjonalnym interfejsem mózg-komputer, który polepszy jakość życia ludzi sparaliżowanych, zwiększy nasze zdolności intelektualne i docelowo połączy nas z robotami. Do tego cegiełkę dołożą jego ogromne inwestycje w kryptowaluty.

Na najnowszym zestawieniu miliarderów od Bloomberga, Musk znajduje się na pierwszym miejscu z 242 miliardami dolarów. Drugie miejsce piastuje Jeff Bezos z 197 miliardami dolarów. Czwarte należy do Billa Gatesa, który zgromadził 133 miliardy dolarów, a piąty jest Mark Zuckerberg z 127 miliardami dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama