Elon Musk wybuduje w Chinach superszybką kolej Hyperloop i podziemne tunele Loop

Miliarder po cichu uruchomił w Chinach pierwszy oddział swojej firmy The Boring Company, która specjalizuje się w budowaniu podziemnych tuneli z myślą o usprawnieniu transportu w szybko rozwijających się metropoliach.

Chociaż ani Musk, ani przedstawiciele firmy oficjalnie nie oświadczyli, dlaczego zdecydowali się na ten krok, nie powinien od dziwić, w końcu Chiny rozwijają się w szaleńczym tempie, a oferowane przez The Boring Company najbardziej zaawansowane na świecie technologie budowy tuneli, pomogą zrealizować cel wyznaczony przez tamtejszy rząd.

Superszybka kolej Hyperloop i tunele systemu transportowego Loop sprawią, że miliony ludzi żyjących na co dzień w coraz szybciej powiększających się metropoliach będzie mogło liczyć na większy komfort podróżowania. Z roku na rok w Chinach sprzedaje się coraz więcej nowych samochodów. W 2030 roku ma być ich rocznie sprzedawanych ok. 30 milionów. Infrastruktura drogowa ich wszystkich nie pomieści, więc trzeba będzie je przenieść w podziemia.

Reklama

Musk otwiera też w Chinach fabrykę Tesli, gdzie będzie produkował w pełni elektryczne pojazdy na tamtejszy rynek. Trzeba tutaj podkreślić, że jest to niezwykle chłonny rynek, który niebawem ma się stać największym producentem pojazdów elektrycznych na świecie, a obywatele najliczniejszymi ich posiadaczami. Sprzedaż samochodów Tesli w Państwie Środka postępuje wyśmienicie. W drugim kwartale tego roku Tesla odnotowała tam przychód na poziomie 1,47 miliarda dolarów, czyli o ponad 40 procent większy, niż przed rokiem. No cóż, przyszłość leży w Chinach, ten fakt dostrzega szef SpaceX, więc inwestuje tam swoje miliardy.

Niedawno pojawiły się informacje, że The Boring Company pomoże w budowie następcy Wielkiego Zderzacza Hadronów w instytucie CERN leżącym pod szwajcarską Genewą (). Rząd państwa środka również zapowiedział budowę podobnego urządzenia, ale jeszcze większego od europejskiego. Być może również i tam swoją pomoc zaoferuje miliarder ().

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. The Boring Company

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy