Intel zainwestuje 80 mld euro w Polsce? CEO spotkał się Mateuszem Morawieckim

Szef Intela pojawił się w Monachium na IAA Mobility 2021. Poinformował tam, że chce zainwestować w Europie, bagatela, 80 miliardów euro. Po przemówieniu, CEO spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Intel zainwestuje w Polsce?

Pat Gelsinger, szef Intela ma bardzo ambitny plan na dalszy szybki rozwój firmy. Jednym z jego najważniejszych elementów jest budowa na Starym Kontynencie kilka fabryk. Inwestycje będą opiewały na 80 miliardów euro. Na razie nie ujawniono, gdzie powstaną fabryki, ale ta decyzja ma być podjęta do końca bieżącego roku.

Nasz kraj ma ogromne szanse na stanie się procesorowym zagłębiem. Spotkanie CEO Intela z premierem Mateuszem Morawieckim pokazuje, że amerykański koncern jest bardzo zainteresowany potencjałem drzemiącym nie tylko w polskiej gospodarce, ale również w specjalistach od najnowocześniejszych technologii.

Reklama

Spotkanie Gelsingera i Morawieckiego odbyło się w siedzibie Intela w Gdańsku, czyli największym centrum badawczo-rozwojowym firmy na naszym kontynencie. Eksperci uważają, że na celowniku Amerykanów są trzy państwa, a mianowicie Polska, Niemcy i Francja. Według nich, nasz kraj ma jednak największe szanse na pozyskanie tej historycznej inwestycji.

Tak naprawdę były to naturalny kolejny krok rozwoju Intela w Polsce. „Ten globalny potentat technologiczny wybrał Polskę spośród wielu państw europejskich, dostrzegając ogromny potencjał rozwojowy naszego kraju. Internet nie zna ograniczeń, jeśli chodzi o geografię, ale dobrego gruntu do inwestycji nie można znaleźć wszędzie. Cieszę się, że zagraniczni inwestorzy dostrzegają go właśnie w Polsce” - napisał Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku.

W kampusie Intela w Gdańsku już teraz znajduje zatrudnienie 2 tysiące inżynierów rozwijających technologie sztucznej inteligencji czy technologie chmurowe. Wybudowanie fabryki w Polsce sprawi, że nasz kraj stanie się największym europejskim zagłębiem technologii procesorowych. To będzie wiązało się z kolejnymi tysiącami nowych miejsc pracy i rozwoju dla specjalistów.

Źródło: GeekWeek.pl/KPRM/Intel / Fot. 

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy