Jak wyczyścić Messenger? Sposób na wszystkie stare wiadomości

Wysłałeś wiadomość lub zdjęcie na Messengerze do nieodpowiedniej osoby? A może chcesz się pozbyć całej konwersacji. Niezależnie od przyczyny, usunięcie wiadomości z Messengera jest dziecinnie proste. Zanim to zrobisz, porządnie się zastanów. Może nie być odwrotu.

Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera?

Usunięcie wszystkich wiadomości z danym rozmówcą w Messengerze nie jest ani uciążliwe, ani pracochłonne. Wystarczy po zalogowaniu się do aplikacji znaleźć wybrany przez nas czat. Obok imienia i nazwiska rozmówcy powinny znajdować się trzy pionowe kropki. Po ich naciśnięciu pojawią się możliwe do wybrania opcje. Wybieramy "Usuń czat" - powinna znajdować się na końcu listy. Następnie ponownie potwierdzamy, że chcemy usunąć wszystkie wiadomości.

Warto pamiętać, że wraz z konwersacją znikną wszystkie pliki multimedialne, takie jak zdjęcia, filmy, czy dokumenty, które zostały wysłane za pośrednictwem czatu. Wiadomości oraz pliki zostaną usunięte dla obu stron.

Reklama

Jak usunąć tylko kilka wiadomości z Messengera?

Usunięcie tylko kilku wiadomości też jest niezwykle proste i nie wymaga dużego wysiłku. Wystarczy zalogować się do Messengera i znaleźć odpowiednie dymki chatu, które nam nie odpowiadają.

Jeśli wykonujemy czynność przez komputer, musimy przy wiadomości nacisnąć przycisk z trzema pionowymi kropami. Pojawią nam się wtedy możliwe do wykonania opcje. Klikamy "Usuń", a następnie decydujemy, czy wiadomość ma zostać usunięta jedynie u nas ("Usuń dla siebie") siebie, czy również u innych użytkowników ("Cofnij wysłanie dla wszystkich").

W przypadku wersji Messengera na telefon należy wybrany przez nas dymek naciskać przez kilka sekund. Po tym czasie wyświetlą się te same opcje, które mogliśmy zobaczyć w komputerowej wersji aplikacji.

Czy można cofnąć usunięte wiadomości z Messengera?

Odzyskanie usuniętych wiadomości na Messengerze nie jest możliwe. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu będziesz miał szansę na ich ponowne odczytanie.

Możesz spróbować skorzystania z kopii zapasowej, jeśli została ona zapisana. Na Facebooku istnieje specjalnie przeznaczone do tego narzędzie. Możesz je znaleźć po wejściu w Ustawienia, a następnie w opcje Prywatności.

Osoby, które zastanawiają się nad usunięciem wiadomości, mogą również zarchiwizować konwersację. Opcja pozwala na ukrycie rozmowy w skrzynce odbiorczej do czasu kolejnej konwersacji z daną osobą. Dzięki temu czat nie zostanie trwale usunięty, ale zniknie z naszych oczu. Aby tego dokonać, należy wybrać opcję "Ukryj konwersację".

Polecamy na Antyweb | Najchętniej kupowany w 2023 roku smartfon jest... najdroższy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Messenger | czat | usuwanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy