Jak znaleźć pobrane pliki w telefonie? Gdzieś są, lecz nie wiadomo gdzie

Choć większość z nas wie, gdzie szukać pobranych na telefon plików, to każdy przynajmniej raz poczuł ukłucie stresu, kiedy nie mógł akurat znaleźć potrzebnego "na wczoraj" dokumentu. Jeśli jesteś szczęśliwcem, który nigdy nie miał okazji doświadczyć tego nieprzyjemnego uczucia – przeczytaj ten artykuł, aby nigdy nie mieć takiej okazji. Gdzie znaleźć pliki pobrane na telefon z Androidem, a gdzie szukać ich na iPhonie?

Gdzie są pobrane pliki w telefonie?

W ciągu dnia często zapisujemy na telefonie dziesiątki, jeśli nie setki plików. W dużej części są to zdjęcia i zrzuty ekranu - zwykle nie mamy problemu z ich odnalezieniem w Galerii. Trudniej może być z innymi formatami, które automatycznie nie trafią do cyfrowego albumu.  

Zazwyczaj odpowiedzi na pytanie z tytułu poszukujemy raz, bo w rzeczywistości nie jest to nic trudnego. Problem w tym, że najczęściej szukamy folderu "pobranych" w stresie - np. próbując odnaleźć pdf z wynikami badań czy umowę o internet z kodem abonenta, potrzebnym przy załatwianiu czegokolwiek na infolinii.

Reklama

Każdy używa telefonu inaczej, więc wymienianie wszystkich możliwych rodzajów pobranych plików i wymyślanie sytuacji, w których mogą się przydać, mija się z celem. Jeżeli jesteś w tym miejscu, to potrzebujesz krótkiej, prostej i klarownej odpowiedzi. Znajdziesz ją poniżej.

Gdzie są pobrane pliki w Androidzie?

Wszystkie pobrane pliki w telefonie z Androidem znajdziemy w "Menedżerze plików" (file manager). O ile przez przypadek nie usunęliśmy tej aplikacji, to znajdziemy ją w menu - menedżer jest preinstalowany fabrycznie. Można go także pobrać ze sklepu Play tak jak wiele innych podobnych aplikacji.

Ikona menedżera przypomina folder na dokumenty, a jej design nie zmieniał się znacząco na przestrzeni ostatnich lat. Nie ma też dużych różnic między poszczególnymi producentami, gdzie interfejs może dość znacznie odbiegać od konkurencji mimo działania w oparciu o ten sam system - Android.

Odnalezienie odpowiedniego dokumentu po przejściu do Menedżera nie powinno być już większym problemem

W prawym górnym rogu mamy do dyspozycji wyszukiwarkę (ikona lupy), a tuż pod nią menu różnych rodzajów plików podzielonych ze względu na format i rozszerzenia. Po przejściu do danej zakładki mamy też możliwość sortowania zawartości ze względu na datę, nazwę, typ, czas modyfikacji, czy rozmiar (zajmowane miejsce na dysku).

Wszystkie pobrane pliki znajdziesz w zakładce "Bluetooth i Pobrane" (czasami tylko Pobrane). 

Gdzie są pobrane pliki w iPhonie?

Jeżeli szukasz pobranych plików w iPhonie cały proces będzie wyglądał bardzo podobnie. Na początek odszukaj aplikację "Pliki". Następnie, zgodnie z instrukcją supportu Apple:

  1. Stuknij kartę Przeglądaj.
  2. Stuknij opcję iCloud Drive.
  3. Stuknij folder Pobrane rzeczy, aby wyświetlić pobrane pliki.

Na koniec warto przypomnieć o jeszcze jednej ścieżce dostępu do plików pobranych z poziomu przeglądarki. W przypadku iPhone'ów będzie to zwykle Safari, ale takie same możliwości daje choćby Chrome, czy Opera. Wystarczy otworzyć wybraną przeglądarkę, a następnie przejść do Ustawień (w Chrome będą to "trzy kropki" w prawym górnym rogu ekranu). 

W rozwijanym menu bez trudu powinno udać się namierzyć zakładkę "Pobrane pliki" lub "Pobrane rzeczy" (Safari). 

Czytaj także:

4 oznaki, że pora wymienić baterię w telefonie

Jak najszybciej usuń te aplikacje. Zniszczą twój telefon

Jak przenieść numer do innej sieci? Wszystkim zajmie się nowy operator

Zobacz też: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pliki | pobieranie plików
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy