Max na dniach w Polsce. Warto zwrócić uwagę na regulamin

Max to nowa usługa streamingowa, która w przyszłym tygodniu zastąpi w Polsce HBO Max. Regulamin nowego serwisu różni się względem tego obecnie dostępnego. Firma umieściła w nim informacje o dodatkowo płatnych treściach. Ponadto wygląda na to, że Max będzie chciał powalczyć z użytkownikami współdzielącymi konta.

Max startuje w Polsce 11 czerwca i tego dnia zastąpi obecny w Polsce od lat serwis HBO Max. Znamy już przygotowane pakiety oraz ceny poszczególnych subskrypcji. Przy okazji udostępniono nowy regulamin platformy, w którym znalazło się kilka ciekawych zapisków.

Reklama

Nowy regulamin Max zapowiada walkę ze współdzieleniem kont

Regulamin obowiązujący subskrybentów platformy Max wspomina o możliwości tworzenia kont oraz tak zwanych Upoważnionych Użytkownikach. Istotny jest poniższy fragment.

W regulaminie HBO Max znajduje się zapisek mówiący o członkach rodziny, gdzie nie ma obowiązku przebywania w tym samym gospodarstwie domowym. Wygląda więc na to, że Warner Bros. Discovery otwiera sobie w ten sposób furtkę do walki z klientami, którzy współdzielą własne konta z innymi osobami.

Warner Bros. Discovery chce iść w ślady Netfliksa

Wiemy, że Warner Bros. Discovery rzeczywiście ma w planach powalczenie z użytkownikami, którzy współdzielą własne konta z innymi osobami. Najpierw porządek z nimi zrobił Netflix. Gigant wprowadził potem tańszy plan z reklamami i ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Korzysta z niego już kilkadziesiąt mln subskrybentów.

Podobne plany związane z użytkownikami udostępniającymi konta ma Disney+ i to samo za jakiś czas czeka nas w platformie Max, o czym mówiono już wcześniej. Choć oczywiście nie jest to proste zadanie i przypomina walkę z wiatrakami. Netflix jednak udowodnił, że jest to do zrealizowania.

Regulamin Max wspomina także o pay-per-view

W regulaminie platformy Max znajdują się również informacje o pay-per-view, a to oznacza, że dostęp do pewnych treści będzie związany z dodatkowymi opłatami - na zasadzie wypożyczenia lub płatności. I wiele wskazuje, że nie dotyczy to wyłącznie pakietów Kanały TV i Sport, które będą oferowane opcjonalnie. Warner Bros. Discovery w umowie z użytkownikami wspomina też o podwyżkach cen, które mogą mieć różne podstawy.

Max startuje w Polsce w najbliższy wtorek. Do wyboru będą trzy plany. Podstawowy z reklamami będzie dostępny za 19,99 zł/miesiąc. Standardowy bez reklam (ale też pozbawiony treści w 4K i dźwięku Dolby Atmos) ma kosztować 29,99 zł/miesiąc. Natomiast pakiet Premium wyceniono na 49,99 zł/miesiąc. Dotychczasowi abonenci HBO Max zostaną przeniesieni do jednej z wyżej wymienionych subskrypcji.

 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Max | HBO Max | współdzielenie konta | regulamin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy