HBO Max znika. Co z Max w platformach i kablówkach po 11 czerwca?

W czerwcu nastąpi duża zmiana na rynku serwisów streamingowych w Europie, w tym w Polsce. Znika HBO Max, który zostanie zastąpiony przez nową platformę Max. Debiut tej usługi zaplanowano na 11 czerwca 2024 roku, a użytkownicy mogą spodziewać się nie tylko odświeżonego interfejsu, ale także znacznie bogatszej biblioteki filmów i seriali.

HBO Max znika. Zastąpi go serwis Max

W ofercie Max znajdą się produkcje od HBO, Warner Bros. Pictures, DC, Cartoon Network, a także treści od Discovery i TVN. Nowa platforma wprowadzi również zróżnicowane pakiety abonamentu

Pakiet podstawowy, najtańszy, będzie zawierać reklamy i nie pozwoli na pobieranie materiałów. Pakiet standardowy, bez reklam, umożliwi pobranie do trzydziestu produkcji miesięcznie w jakości Full HD. Najdroższy pakiet premium zaoferuje treści w 4K oraz możliwość pobrania do stu pozycji. Szczegóły dotyczące cennika nie zostały jeszcze ujawnione.  

Reklama

HBO Max jest też dostępne w ramach wielu pakietów oferowanych przez dostawców usług telekomunikacyjnych. Czego mogą spodziewać się ich abonenci?

Max w ofercie Polsat Box. Jaki pakiet dla abonentów?

Grupa Cyfrowy Polsat jako pierwsza poinformowała, że nadal ma w planach przyciąganie uwagi klientów wyjątkowymi korzyściami streamingowymi, oferując dostęp do nowego serwisu Max dla użytkowników wybranych usług

Wszyscy abonenci posiadający obecnie usługę HBO Max w ramach Polsat Box, dostaną automatyczny dostęp do Max i najwyższego pakietu Premium. Ci, którzy mają umowy na czas określony, będą mogli korzystać z treści 4K przez cały okres trwania umowy na dotychczasowych zasadach. Natomiast abonenci z umowami na czas nieokreślony, promocyjnie będą mieć dostęp do pakietu Premium aż do 31 stycznia 2025 roku. Następnie zostaną przeniesieni do pakietu Standard (jakość Full HD). Firma zapewnia, że mimo zmian, ceny usług nie wzrosną, a dane logowania pozostaną niezmienione. Abonenci zachowają także dostęp do kanałów HBO, HBO2 i HBO3 na dekoderach, co gwarantuje ciągłość oferty. Co więcej, Polsat Box będzie dalej oferować pakiet Stream+ z nowym serwisem Max i Disney+.

Max w ofercie Plus. Jakie pakiety?

O zmianach poinformował już też Plus. Ceny usługi się nie zmienią. Dane logowania do platformy Max również pozostaną takie same, co zapewni płynne przejście dla obecnych użytkowników. Abonenci, którzy mają usługę dostępu do HBO Max na czas określony, na przykład w ramach umowy na 12 lub 24 miesiące, otrzymają dostęp do pakietu Premium, umożliwiającego korzystanie z treści bez reklam i w jakości 4K.

Dla abonentów posiadających usługę Dostępu HBO Max na czas nieokreślony, a także dla tych, którzy aktywowali usługę w wersji podstawowej, przygotowano dostęp do pakietu Standard. Jednak w ramach promocji, analogicznie do klientów Polsat Box, będą mogli korzystać z pakietu Premium aż do 31 stycznia 2025 roku. 

Abonenci, którzy nie akceptują tych zmian, mają możliwość rezygnacji z usługi dostępu do HBO Max w ciągu 30 dni od daty ich wprowadzenia, czyli do 11 lipca 2024 roku, bez konieczności zachowania terminu wypowiedzenia.

Przeczytaj też: Stary telewizor będzie jak nowy i smart. Na dodatek za grosze

Max w ofercie Netia. Na co mogą liczyć klienci?

Również Netia ogłosiła kontynuację współpracy z serwisem streamingowym Max, zapewniając płynne przejście dla swoich klientów. Abonenci, którzy korzystali dotychczas z HBO Max, będą mogli bezproblemowo przejść na nową platformę, bez potrzeby zmiany danych logowania. Firma zapewnia, że cały proces przebiegnie bez zakłóceń, co pozwoli na nieprzerwane korzystanie z ulubionych treści.

Co więcej, Netia nie planuje wprowadzać żadnych zmian w cenach usługi, co jest istotną informacją dla abonentów, którzy obawiali się dodatkowych kosztów związanych z migracją. Na stronach internetowych operatora wciąż brak informacji o tym, jakie pakiety dostępu do serwisu Max zaoferuje swoim klientom w ramach obowiązujących umów.

Przeczytaj też: Netflix dodał reklamy i wszyscy narzekali. Subskrypcja okazała się hitem

Max w ofercie pozostałych operatorów

HBO Max jest też dostępny dla klientów Play, Vectry, Orange czy Canal+. Kolejni operatorzy informują o tym, na co mogą liczyć odbiorcy. 

Internauci na forach internetowych informują, że Canal+ - podobnie jak Polsat Box - zaoferuje abonentom Max Premium (cztery ekrany i jakość 4K). Podobny pakiet dostaną osoby korzystając z HBO Max z Playerem. 

Orange zapowiedział z kolei migrację z HBO Max do Max Standard (dwa ekrany i jakość HD) oraz proponuje możliwość rezygnacji z usługi, jeśli abonenci nie akceptują tej zmiany. 

Przeczytaj też:

Tani plan i kilka ekranów. Jak łatwo obejść blokadę Netflix?

Znikają Podcasty Google. Użytkownicy mogą przenieść swoje subskrypcje

Pora na wymianę telewizora. Nadchodzi nowy standard TV naziemnej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max | Max | Streaming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy