Mieliście zamknięte oczy na zdjęciach? Nic się nie stało, AI Wam je otworzy

Kiedyś mieliśmy problem z czerwonymi oczami na zdjęciach, ale to już przeszłość. Teraz często zmorą stają się zamknięte oczy, ale i z tym już poradziła sobie AI od Facebooka.

Jest to efekt długoletnich prac inżynierów z Facebooka nad technologią Generative Adversarial Network (GAN). Gdy wrzucimy fotkę na Facebooka, a na niej zostaniemy uwiecznieni z zamkniętymi oczami, algorytm uczenia maszynowego przejrzy wszystkie nasze zdjęcia, skupiając się na naszych oczach i całej twarzy, a następnie domaluje oczy w taki sposób, aby cała twarz wyglądała jak najbardziej naturalnie.

Przykład działania algorytmu na podstawie zdjęć użytkowników Facebooka, na których mieli oni zamknięte oczy. Fot. Facebook.

Trzeba przyznać, że funkcja spełnia swoje zadanie idealnie, o czym możecie przekonać się na załączonym zdjęciu. Nowa funkcja pojawi się niebawem na największym serwisie społecznościowym świata, a także na Instagramie. 

Reklama

Takie dobrodziejstwo powinno przypaść do gustu osobom, które robią sobie bardzo dużo selfie, w najróżniejszych okolicznościach i w różnych warunkach oświetleniowych, a także często fotografują się ze swoimi znajomymi. Jeśli z jakichś powodów fotka nie uda się, algorytm Facebooka uratuje sytuację.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Facebook

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy