Oto pierwszy na świecie prawdziwie bezramkowy telewizor od Samsunga

Nowe smartfony cechują się coraz mniejszymi ramkami, dzięki czemu umieszczane w nich coraz większe wyświetlacze nie powodują, że urządzenia są większe. Ten sam trend dotyczy też najnowszych telewizorów.

Samsung zaprezentuje na targach CES 2020 przyszłość telewizorów. Model Q950TS to pierwsze na świecie tego typu urządzenie z wyświetlaczem 8K, które nie posiada ramek. Jego przyszli użytkownicy będą mogli więc zakupić od 5-10 cali większy telewizor, gdyż właśnie brak ramek zrekompensuje im zajmowane przez urządzenie miejsce, zarówno na szafce RTV, jak i na ścianie.

W rzeczywistości stosunek powierzchni telewizora do wyświetlacza Infinity Display wynosi aż 99 procent. To niesamowity wynik. Oczywiście, ten jeden procent jest wybaczalny, bo chodzi przecież o dobre zabezpieczenie wyświetlacza przed uszkodzeniami w transporcie i już w samym domu. Jak możecie zobaczyć na materiale filmowym, telewizor prezentuje się spektakularnie.

Reklama

Wyświetlane na nim obrazy zachwycają kolorami i dosłownie wylewają się do pokoju, jakby to był jakiś kosmiczny portal. Samsung informuje, że w Q950TS została zainstalowana matryca 8K i nowa, udoskonalona technologia QLED. Nie zabrakło też najnowszej wersji HDR, która ma zapewnić jeszcze bardziej naturalne kolory i głęboką czerń.

Jeśli jesteście fanami dzieł sztuki, to kilka Q950TS 8K powieszonych na ścianie pozwoli Wam stworzyć w domach prawdziwą galerię arcydzieł. Koreański koncern pomyślał też właśnie o takim przeznaczeniu, i stworzył specjalną linię telewizorów MicroLED o nazwie The Wall, która oferuje urządzenia o przekątnej ekranu od 88 do aż 292 cali.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung / Fot. Samsung

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy