Pierwsza na świecie grafenowa kurtka już w sprzedaży. Znamy jej cenę

Materiał przyszłość znalazł właśnie zastosowanie w odzieży, która wznosi na zupełnie nowy poziom ochronę ciała przed skrajnymi warunkami pogodowymi. To się nazywa przyszłość!

Kilka tygodni temu znana firma odzieżowa Vollebak zaprezentowała pierwszą na świecie kurtkę wykonaną z grafenu. Nowy rodzaj ubioru uzupełnił limitowaną i wyjątkową linię odzieży określanej przez firmę jako produkty przyszłości.

Teraz grafenowa kurtka trafiła do masowej sprzedaży. Pomimo jej nazwy, tak naprawdę nie jest ona w całości wykonana z materiału przyszłości, tylko z nylonu, ale jej najważniejsze części zostały pokryte i wzmocnione grafenem. Jest czarna i cechuje się niezwykłą lekkością i superwytrzymałością.

Reklama

Fot. Vollebak.

Cała istota sensu wykorzystania tego materiału skupia się na jego praktyczności, szczególnie dla wszystkich tych, którzy eksplorują naszą planetę w najróżniejszych warunkach pogodowych. Kurtka oddycha, aktywnie reguluje temperaturę naszego ciała i bije na głowę wszystkie produkty dostępne w sprzedaży.

Fot. Vollebak.

Grafen jest świetnym przewodnikiem cieplnym, więc w chłodne dni rozprzestrzenia ciepło naszego ciała po wszystkich jego częściach i dostarcza do niego też ciepło z zewnątrz. Tymczasem w gorące dni odprowadza ciepło z naszego ciała na zewnątrz i zapewnia przyjemny chłód.

Fot. Vollebak.

Firma Vollebak chwali się, że jest to obecnie najbardziej zaawansowany technologicznie produkt odzieżowy na rynku. Cena grafenowej kurtki nie powinna więc za bardzo Was przestraszyć, w końcu to istny kosmos za jedyne 2600 złotych.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Vollebak

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama