Reklama

Polska broń przyszłości pacyfikuje rosyjskie pojazdy w Ukrainie

Ukraińska armia dostała od Polski systemy futurystycznej broni, która pacyfikuje małe statki powietrzne rosyjskich agresorów i poważnie utrudnia im prowadzenie działań wojennych.

Ukraińska armia dostała od Polski systemy futurystycznej broni, która pacyfikuje małe statki powietrzne rosyjskich agresorów i poważnie utrudnia im prowadzenie działań wojennych.
System antydronowy Hawk od firmy Hertz Systems /Hertz Systems /materiały prasowe

Polska przekazała armii Ukrainy systemy broni antydronowej. Urządzenia prezentują się iście futurystycznie i na myśl przywodzą sceny z filmów science-fiction. Żołnierze naszego wschodniego sąsiada chwalą się, że niezwykle skutecznie likwidują małe statki powietrzne Rosjan.

Systemy Hawk (Jastrząb) zaprojektowane i zbudowane przez polską firmę Hertz Systems to jedna z najbardziej doskonałych tego typu broni na świecie. Zainteresowanych jej zakupem jest wiele armii z całej planety. O jej rewelacyjnych możliwościach mogli właśnie przekonać się Ukraińcy.

Reklama

Polski system niszczy rosyjskie drony w Ukrainie

— Jastrząb to zaawansowany system bezpieczeństwa zaprojektowany do ochrony obiektów i osób. Umożliwia wykrycie, zaalarmowanie, monitoring oraz szybką neutralizację bezzałogowych systemów powietrznych. System zapewnia bezkompromisowe bezpieczeństwo — czytamy w opisie producenta.

Systemy Hawk obecnie pacyfikują rosyjskie drony w Donbasie. Jako że drony odgrywają ogromną rolę w wojnie w Ukrainie, dzięki polskiej broni udało się wyeliminować z pola walki wiele dronów oraz spowolnić agresję oddziałów wroga na kolejne miasta i wsie czy lepiej chronić strategiczne obiekty.

System antydronowy Hawk to cud najnowszej technologii

— Jeżeli mamy drona w zasięgu wzroku, kierujemy sprzęt i wiązka elektroniczna neutralizuje intruza. Ma zasięg 1,7 kilometra - wyjaśnia Zygmunt Rafał Trzaskowski, założyciel firmy Hertz Systems, która wyprodukowała tę broń i przekazała ją ukraińskiej armii. Niedawno systemy Hawk były testowane na Podlasiu. Jeden antydronowy karabin kosztuje ok. 74 tysiące złotych.

Hertz dysponuje też bardziej zaawansowanym systemem 360-stopniowym. Neutralizator ma dookolny zasięg na dystansie ok. 5 kilometrów. Ta broń jednak nie jest tak mobilna i lekka jak Hawk, ponieważ instalowana jest ona na specjalnych ciężarówkach. Zielonogórska firma oferuje również inne technologie, które idealnie sprawdzają się na polach walki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy