W Poznaniu został otwarty pierwszy w Europie bezobsługowy sklep

W Ameryce inteligentne i bezobsługowe sklepy już zdążyły się zadomowić, ale w Europie to wciąż wielka nowość. Polacy właśnie przetarli szlaki dla tej technologii.

Sieć sklepów Bio Family, która oferuje swoim klientom ekologiczne produkty, właśnie otworzyła w Poznaniu pierwszy na Starym Kontynencie autonomiczny sklep. Można dokonywać w nim zakupów 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Innowacyjnego sklepu nie obejmuje też zakaz handlu w niedzielę i święta, więc dostępny jest dla klientów przez 365 dni w roku.

W sklepie nie znajdziecie obsługi i kasjerów. W zamian będziecie mogli szybko i wygodnie zrobić zakupy z pomocą swojego smartfona (Apple Pay lub Google Pay) i kart płatniczych (Visa i Mastercard), ato wszystko dzięki najnowocześniejszej technologii i pełnemu bezpieczeństwu serwowanego przez firmę SMprotect.

Reklama

Twórcą sieci sklepów Bio Family jest syn założyciela sieci Biedronka. Firma zdecydowała się stworzyć bezobsługowe sklepy 24/7, ponieważ Polacy najszybciej z całej Europy przyswajają najnowsze technologie oraz najczęściej z nich korzystają (płatności zbliżeniowe i kasy bezobsługowe).

W Poznaniu został otwarty pierwszy w Europie bezobsługowy sklep. Fot. Bio Family.

Władze Bio Family nie boją się złodziei i problemów z dokonywaniem zakupów. Według nich, system kamer rejestrujący obraz bez przerwy w zupełności wystarczy. Sklepy te również nie będą tak oblegane jak Biedronki, z uwagi na to, że żywność ekologiczna to wciąż w naszym kraju niszowy rynek, a zawsze w stałym kontakcie są wynajęte zewnętrzne służby ochrony.

Amazon niedawno poinformował, że jego bezobsługowe sklepy Amazon Go cieszą się wielką popularnością, ze względu na swoją praktyczność. Gigant należący do najbogatszego człowieka na naszej planecie zamierza w ciągu 3 lat otworzyć nawet 3 tysiące nowych supermarketów przyszłości w USA, a w ciągu 10 lat setki tysięcy na całym świecie, w tym również w Polsce.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Bio Family

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy