Walmart z rozmachem rusza z testami w pełni autonomicznych samochodów dostawczych

Klienci firmy z Houston będą mogli skorzystać z nowej formy dostawy swoich zakupów, a mianowicie autonomicznych samochodów Nuro R1, które już niebawem w dużej ilości wyjadą na ulice miasta.

Walmart ma zamiar poeksperymentować z autonomiczną dostawą codziennych zakupów na dużą skalę, dlatego też w Houston rusza program pilotażowy, w którym wezmą udział autonomiczne pojazdy Nuro R1. Te będą dostarczać zakupioną żywność do klientów, którzy zadeklarują chęć udziału w akcji - co prawda koncern nie podaje tu, w jaki sposób można dokonać tego zapisu, ale samochody dostawcze wyruszą na ulice w najbliższych tygodniach.

Testy mają pomóc obu firmom w rozwoju i dopracowaniu serwisów, głównie w zakresie jak najlepszego doświadczenia końcowego dla klientów odbierających zakupy. Wcześniej na takie zastosowanie pojazdów Nuro zdecydowała się sieć Kroger, która najpierw zbierała zamówienia przez mobilną aplikację, a następnie załoga ręcznie pakowała do R1 wszystkie sprawunki, zanim ten wyruszył w drogę do klientów. Można zakładać, że tym razem będzie podobnie, choć w przyszłości duże sieci pokroju Walmarta będą pewnie chciały bardziej zautomatyzować cały proces. 

Reklama

Tak czy inaczej, do tego etapu jeszcze daleka droga, więc na razie nie ma co jeszcze marzyć, że supermarkety oszczędzą nam czasu potrzebnego na dotarcie do nich i samodzielne dokonanie zakupów. Szczególnie że autonomiczne samochody dostawcze mają dużo przeszkód do pokonania, choćby niesprzyjające warunki atmosferyczne, zabudowa miejska czy limity prędkości. Miło jednak spojrzeć na to, jak w przyszłości mogą wyglądać nasze codzienne zakupy, bez konieczności tracenia czasu na dojazd, stanie w kolejkach czy dźwiganie ciężkich toreb. 

Źródło: GeekWeek.pl/Walmart

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy