Reklama

Windows 11 ładuje baterie laptopów powyżej 100%

System operacyjny Windows 11 to wciąż nowość, dlatego też nie powinny nas dziwić problemy wieku dziecięcego... nawet jeśli jest ich naprawdę sporo.

System operacyjny Windows 11 to wciąż nowość, dlatego też nie powinny nas dziwić problemy wieku dziecięcego... nawet jeśli jest ich naprawdę sporo.
Pojemność baterii powyżej 100%. Kolejny błąd Windows 11 /123RF/PICSEL

Na starcie OS obniżał wydajność procesorów AMD, a występowały też problemy z drukarkami, ale na szczęście nie wszystkie błędy mają tak poważny charakter. I z takim przypadkiem mamy do czynienia tym razem, bo testerzy biorący udział w programie Insider, którzy sprawdzają najnowszą wersję systemu Windows 11, oznaczoną numerem 22494, dostrzegli dziwne zachowanie oprogramowania w zakresie wyświetlania informacji o stanie naładowania baterii.

Chodzi o to, że system operacyjny błędnie zgłasza poziom naładowania baterii laptopów - w sieci pojawiły się liczne grafiki, na których możemy zobaczyć akumulatory naładowane znacznie powyżej 100%, co jest oczywiście fizycznie niemożliwe, przynajmniej przy obecnej technologii.

Reklama

Dla przykładu Redditor o nazwie GlitchyDragon65 opublikował zrzut ekranu, na którym można zobaczyć baterię naładowaną do 115% (obraz pokazuje również, że korzysta z kompilacji 22494). Inny użytkownik tego serwisu, Zondax, którego post cieszy się dużą popularnością, napisał wcześniej w tym samym wątku, że w jego przypadku system pokazywał pojemność baterii na poziomie 103%, a później nawet więcej, bo 104%.

Na szczęście Jennifer Gentleman, inżynier Microsoftu, dostrzegła te posty i wyjaśniła, że firma już przygotowuje stosowną poprawkę, ponieważ pojawiło się sporo zgłoszeń tego błędu. Co ciekawe, potwierdza również, że usterka baterii była obecna również w starszych wersjach deweloperskich i nie dotyczy tylko kompilacji 22494. Nie jest to jednak nic poważnego i tego typu błędy w testowych wersjach Preview, zwłaszcza w kanale deweloperskim, nie powinny nikogo dziwić.

Wydaje się też, że nawet te zdecydowanie poważniejsze nie zaszkodziły nowej wersji systemu Microsoftu, bo Windows 11 - choć nie stanowi żadnej rewolucji względem poprzednika - zbiera generalnie pozytywne oceny, a na przesiadkę na tę wersję zdecydowało się już przeszło 5% użytkowników (tak wynika z ostatnich danych AdDuplex). Warto przypomnieć, że Microsoft pozwala na darmowy upgrade do Windows 11 z Windows 10, co powinno znacząco przyspieszyć wdrażanie systemu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy