Reklama

Windows 11 ładuje baterie laptopów powyżej 100%

System operacyjny Windows 11 to wciąż nowość, dlatego też nie powinny nas dziwić problemy wieku dziecięcego... nawet jeśli jest ich naprawdę sporo.

Pojemność baterii powyżej 100%. Kolejny błąd Windows 11

Na starcie OS obniżał wydajność procesorów AMD, a występowały też problemy z drukarkami, ale na szczęście nie wszystkie błędy mają tak poważny charakter. I z takim przypadkiem mamy do czynienia tym razem, bo testerzy biorący udział w programie Insider, którzy sprawdzają najnowszą wersję systemu Windows 11, oznaczoną numerem 22494, dostrzegli dziwne zachowanie oprogramowania w zakresie wyświetlania informacji o stanie naładowania baterii.

Chodzi o to, że system operacyjny błędnie zgłasza poziom naładowania baterii laptopów - w sieci pojawiły się liczne grafiki, na których możemy zobaczyć akumulatory naładowane znacznie powyżej 100%, co jest oczywiście fizycznie niemożliwe, przynajmniej przy obecnej technologii.

Reklama

Dla przykładu Redditor o nazwie GlitchyDragon65 opublikował zrzut ekranu, na którym można zobaczyć baterię naładowaną do 115% (obraz pokazuje również, że korzysta z kompilacji 22494). Inny użytkownik tego serwisu, Zondax, którego post cieszy się dużą popularnością, napisał wcześniej w tym samym wątku, że w jego przypadku system pokazywał pojemność baterii na poziomie 103%, a później nawet więcej, bo 104%.

Na szczęście Jennifer Gentleman, inżynier Microsoftu, dostrzegła te posty i wyjaśniła, że firma już przygotowuje stosowną poprawkę, ponieważ pojawiło się sporo zgłoszeń tego błędu. Co ciekawe, potwierdza również, że usterka baterii była obecna również w starszych wersjach deweloperskich i nie dotyczy tylko kompilacji 22494. Nie jest to jednak nic poważnego i tego typu błędy w testowych wersjach Preview, zwłaszcza w kanale deweloperskim, nie powinny nikogo dziwić.

Wydaje się też, że nawet te zdecydowanie poważniejsze nie zaszkodziły nowej wersji systemu Microsoftu, bo Windows 11 - choć nie stanowi żadnej rewolucji względem poprzednika - zbiera generalnie pozytywne oceny, a na przesiadkę na tę wersję zdecydowało się już przeszło 5% użytkowników (tak wynika z ostatnich danych AdDuplex). Warto przypomnieć, że Microsoft pozwala na darmowy upgrade do Windows 11 z Windows 10, co powinno znacząco przyspieszyć wdrażanie systemu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama