Duoz D880 - na dwie karty

Jak przyciągnąć klienta kupującego komórkę? Jednym z rozwiązań może być telefon na dwie karty SIM. Jak sprawdza się w praktyce korzystający z takiej technologii D880 Duoz ?

article cover
materiały prasowe

Pierwsze wrażenia

W pudełku znajdziemy standardowe wyposażenie - telefon, ładowarka, zestaw słuchawkowy oraz oprogramowanie. Pierwszy rzut oka na komórkę i widać, że mamy do czynienia z typowym, solidnym sliderem Samsunga. W sprzedaży znajdziemy egzemplarz z czarną oraz srebrną obudową. Mechanizm odchylający działa bez zarzutu, a komórka pewnie leży w ręku.

Telefon ma wymiary 104 na 51 na 18,9 mm i waży 116 g. Komórka rzeczywiście jest duża, ale jest to spowodowane dwoma gniazdkami SIM. Karty SIM wkładamy tak samo jak w przypadku "normalnych" komórek. Sam Duoz, chociaż prezentuje się dobrze, powstał z materiału, który wydaje się dość mało trwały. Niektórzy z kolegów redakcyjnych oglądając telefon przesłany nam do testów twierdzili, że wydaje się on odrobinę "plastikowy". Ale to subiektywne odczucie. Włączmy Duoza.

Dwa asy w rękawie

Przy włączaniu telefonu (zakładając, że włożyliśmy dwie karty) Duoz zapyta nas, która karta ma był głównym numerem (numer 1), a która dodatkowym (numer 2). Po wyborze zobaczymy na ekranie menu głównego dwie nazwy wybranych przez nas sieci, a także ich zasięg. Jak zarządzamy zawartością obu kart? Tak samo jak w przypadku pojedynczej karty - wchodząc do każdego z menu mamy zawsze do wyboru, w której karcie chcemy zmieniać ustawienia. Nie ma problemów.

Teraz dochodzimy do najważniejszego - jak wyglądają rozmowy w "podwójnym" telefonie? Jeśli ktoś zadzwoni na 1. lub 2. numer - komórka zachowuje się tak samo, jak w przypadku standardowego telefonu. Z tą różnicą, że zostaniemy poinformowani o tym, z którego numeru otrzymujemy telefon. Także rozmowy wychodzące nie stanowią problemu - wybieramy kartę, z której chcemy dzwonić (przy pomocy umieszczonego po prawej stronie przycisku) i wykonujemy telefon. Podobnie wygląda sytuacja z wysyłaniem SMS-ów. Duoz wywiązuje się ze swojego podstawowego zadania wzorowo. Z czym możemy mieć problemy?

Sam Duos prezentuje się dobrze, ale nie ma mowy o jakiś niespodziankach.
materiały prasowe

Oczywiście Duoz posiada także pakiet standardowych funkcji znanych z innych telefonów. Omawiana komórka odtwarza MP3, AAC, AAC i AMR oraz pliki MPEG4 i H.263. Wewnętrzna pamięć pozwala na zapisanie 44 MB, a zamontowany w telefonie aparat fotograficzny 3 (megapiksele i poczwórny zoom cyfrowy) sprawdza się poprawnie .

W telefonie takim jak Duoz (zmiana kart SIM) ważnym elementem jest bateria. Telefon wytrzyma około 3 dni standardowego użytkowania. To dobry wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę zastosowaną w Duoz technologię dwóch kart.

Podwójne życie

Duoz sprzedaje się w naszym kraju jak ciepłe bułeczki. Perspektywa korzystania z dwóch kart jednocześnie okazała się bardziej niż obiecująca dla przeciętnego klienta. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Duoz wywołuje się ze swojego zadania w bardzo dobry sposób, przy okazji dostarczając nam solidny telefon, dzięki któremu nie będziemy już musieli nosić w kieszeni dwóch komórek. A o to właśnie chodziło.

Duoz D880 otrzymał REKOMENDACJĘ serwiu NOWE TECHNOLOGIE
INTERIA.PL

PLUSY

- obsługa dwóch kart jednocześnie,

- precedens na naszym rynku,

- dobra bateria

MINUSY

- brak 3G

- druga karta nie obsługuje internetu,

Specyfikacja

- Aparat fotograficzny 3 megapiksele + 4x zoom cyfrowy + autofocus

- Wyświetlacz: TFT, 262 tys. kolorów (2,3");

- MP3, AAC, AAC i AMR

- MPEG4 i H.263

- Odtwarzacz muzyczny:

- Pliki wideo:

- BT 2.0, USB 2.0 (Full Speed)

- Czas rozmowy: do 4h

- Czas czuwania: do 360 godzin

- Pamięć: 44 MB + czytnik kart microSD

- Rozmiary: 104x51x18,9mm

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas