Sony MDR-DS6500 - słuchawki 7.1

Dobry zestaw kina domowego to podstawa podczas oglądania filmów oraz grania. Ale nie każdy może w swoim pokoju zamontować zestaw kina domowego z 7 głośnikami i subwooferem. Na ratunek przychodzą słuchawki MDR-DS6500.

Jeszcze kilka lat temu zestaw kina domowego był poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Dzisiaj każdy może znaleźć coś dla siebie - biorąc pod uwagę także i cenę. Ale czasami to nie cena odgrywa kluczową rolę, tylko same rozmiary kina stanowią największą przeszkodę dla miłośnika dobrego dźwięku w filmach oraz grach. Co jeśli mamy za mały pokój? Co jeśli chcemy podkręcić głośność w środku nocy, a nasi sąsiedzi mają inne zdanie w temacie oglądania "Władcy pierścieni" w takiej formie? Można sprawić sobie słuchawki takie jak MDR-DS6500.

Teoria dźwięku

Jak to możliwe, że w słuchawki mogą "emulować" zestaw kina domowego? Firmowa technologia Sony VPT (Virtualphones Technology) rekonstruuje pole brzmieniowe wielokanałowego zestawu głośnikowego. Dodatkowo, dzięki niej nawet przy słuchaniu materiału 2- lub 5.1 kanałowego generowana jest wirtualna, 7.1-kanałowa scena dźwiękowa.

W zestawie MDR-DS6500 znajdziemy same słuchawki bezprzewodowe (bardzo dobrze wykonane), monolityczna podstawkę do bezprzewodowego ładowania słuchawek oraz kabel optyczny. Co ważne, z tyłu podstawki znajdziemy nie tylko wejście optyczne, ale także wejście analogowe. Przełączniki pozwolą nam ustalić, czy sygnał pochodzi ze źródła cyfrowego lub analogowego.

Reklama

Zasięg słuchawek MDR-DS6500 wynosi do 100 m i trzeba je naładować - 3-godzinne ładowanie słuchawek wystarcza do 20 godzin słuchania. Tyle teorii, przejdźmy do testów.

Najpierw filmy

Korzystając ze słuchawek postanowiliśmy przetestować film "Hellboy II", który w wersji Blu-ray może pochwalić się zarówno ścieżkami dźwiękowymi nagranymi w formacie 5.1 oraz 7.1. I trzeba przyznać, że sprzęt Sony zaskoczył nas bardzo pozytywnie. W obu przypadkach mamy do czynienia z dobrą, "słuchawkową" wersją tych systemów kina domowego. Można by napisać, że 5.1 sprawuje się lepiej od wersji 7.1. Mogą to jednak być nasze subkiektywne odczucia. Natomiast filmem "testowym" dla płyt DVD była produkcja "Łowca androidów" - tutaj także nie mamy większych zarzutów.

Potem gry

Model MDR-S6500 to oczywiście nie tylko filmy, ale także gry. Sprzęt Sony postanowiliśmy sprawdzić dzięki grze "L.A. Noire" - fantastycznie udźwiękowionym tytule prosto od firmy Rockstar. A także przy grze "Crysis 2" od EA (dla odmiany - w wersji analogowej, na potrzeby testów) - w obu przypadkach, po raz kolejny, zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni przez jakość dźwięku. Co prawda w przypadku analogowego podłączenia i "Crysis 2" dało się w pewnym momencie słyszeć trzeszczenie, ale po włączeniu i wyłączeniu podstawki, problem zniknął. Potem już nie wrócił.

Model MDR-S6500 - prezentacja wideo:

Zatem, podsumowując - MDR-DS6500 będzie dobrym wyborem dla wszystkich szukających dobrego dźwięku w domowym zaciszu, a z różnych powodów nie mogących zakupić "dużego" zestawu kina domowego.

PLUSY

+ dźwięk przestrzenny

+ bezprzewodowe słuchawki

MINUSY

- zwyczajne słuchawki są nadal znacznie tańsze

Główne cechy i dane techniczne

Model MDR-S6500

Funkcje dekodowania Dolby Digital; Dolby Pro Logic IIx; DTS; DTS ES

Funkcja wirtualnego dźwięku przestrzennego CINEMA, GAME, VOICE (STEREO), OFF

Częstotliwość nośna 2,408 - 2,473 GHz

System modulacji MSK

Pasmo przenoszenia 12 Hz - 22 000 Hz (wejście cyfrowe)

Zniekształcenia Poniżej 1 proc. (1 kHz)

Wejścia audio Optyczne wejście cyfrowe (prostokątne) x1

Wejście analogowe (cinch L/P) x1

Maks. zasięg transmisji Około 100 m (zależnie od otoczenia i miejsca instalacji)

Przybliżone wymiary 120 x 120 x 263 mm (szer. x wys. x gł.)

Przybliżona waga Nadajnik: 450 g

Słuchawki: 320 g

Dostarczane wyposażenie Zasilacz sieciowy; optyczny cyfrowy przewód połączeniowy (prostokątny wtyk optyczny <> prostokątny wtyk optyczny, 1,5 m); instrukcja podłączania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | słuchawki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy