BMW pokazało wyścig swojego elektrycznego i spalinowego motocykla (film)

Niemiecki koncern stawia na elektryczne i autonomiczne motocykle. Najpierw BMW pokazało samojeżdżący motocykl na targach CES 2019 w Las Vegas, a teraz możemy zobaczyć rywalizację elektrycznego i spalinowego jednośladu.

W pełni elektryczny BMW E-Power Roadster zmierzył się na torze w Australii ze swoją spalinową wersją S 1000 R. Cały wyścig możemy zobaczyć na opublikowanym w sieci materiale filmowym. Chociaż elektryczny jednoślad ruszył szybciej, to jednak i tak w trakcie wyścigu na prostej zwiększył swoją przewagę do osiągnięcia 160 km/h.

Niestety, na większą prędkość na razie nie można liczyć. Inżynierowie ograniczyli ją elektronicznie właśnie do 160 km/h, za względów bezpieczeństwa, ale finalna wersja ma rozwijać prędkość na poziomie ponad 200 km/h. Fani jednośladów wyrażają różne opinie o tym wynalazku. Jednym bardziej zależy na lepszych osiągach, a inni nie wyobrażają sobie jazdy na maszynie, która nie emituje dźwięków tak charakterystycznych dla tych maszyn.

Reklama

E-Power Roadster dysponuje silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW, momentem obrotowym 200 Nm (136 KM), może przyspieszyć do setki w 2,9 sekundy i przejechać 177 kilometrów na jednym ładowaniu baterii. Na razie nie wiadomo, kiedy niemiecki koncern planuje zacząć sprzedawać swój elektryczny motocykl. Obecnie inżynierowie testują prototyp motocykla w Australii, w której panuje lato. Maszyna już oferuje świetnie osiągi, a najlepsze dopiero nadejdą.

Źródło: GeekWeek.pl//BikeReview.com.au / Fot. BikeReview.com.au

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy