Elektryczna Tesla w cenie 90 tysięcy złotych pojawi się jeszcze w tym roku

Wszystko wskazuje na to, że Tesla szykuje niespodziankę dla swoich fanów i entuzjastów pojazdów elektrycznych z całego świata. Kompakt za 90 tysięcy złotych może pojawić się jeszcze w tym roku.

Podczas Tesla Battery Day w zeszłym roku, Elon Musk ogłosił, że Tesla wyprodukuje samochód elektryczny o wartości 25 tysięcy dolarów. Teraz okazuje się, że prototyp pojazdu jest już gotowy, a jego próbna produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku. Przynajmniej tak głosi informacja pochodząca z wiarygodnego źródła.

Reklama

Na razie niewiele wiadomo na temat tego pojazdu. Pewne jest, że zostanie oficjalnie zaprezentowany w ciągu najbliższych 2 miesięcy i będzie to najmniejszy pojazd od Tesli. Jego globalna produkcja ma odbywać się w nowej Gigafabryce w chińskim Szanghaju.

Inżynierom Tesli udało się zaprojektować auto, które trafi do sprzedaży za poniżej 100 tysięcy złotych, ponieważ dokonano postępu w zwiększeniu efektywności akumulatorów, przy jednoczesnej obniżce kosztów ich produkcji o nawet 50 procent. Technologa ta ma zacząć przynosić efekty za 2 lata.

Największym obecnie problemem w produkcji tańszych pojazdów elektrycznych są właśnie baterie, a w szczególności ograniczona ich produkcja i wydobywanie surowców na jej realizację. Jednak ten problem można pokonać w Chinach, gdzie wydobywa się lit. Niebawem sytuacja poprawi się też w USA. Ma tam zostać otwarta pierwsza kopalnia tego surowca.

Tesla nie ukrywa, że elektryczny kompakt ma najlepiej sprzedawać się właśnie w Chinach, dlatego też będzie produkowany właśnie tam. Oczywiście, pojazd będzie można zakupić w większości krajów świata, ale pewnie będzie to możliwe dopiero w 2023 roku.

Co ciekawe, Musk podkreślił, że będzie to najbardziej zaawansowany autonomicznie pojazd na świecie, który pozwoli swoim użytkownikom podróżować po miastach i całych krajach w niezwykle bezpieczny i komfortowy sposób. Miliarder jest pewien, że jego elektryczne i w pełni autonomiczne pojazdy podbiją miasta i usprawnią po nich podróżowanie.

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy