Elon Musk uważa, że autonomiczne Tesle będą miały nadludzkie zdolności

Miliarder wierzy w potencjał kryjący się w technologiach autonomicznych. Jego zdaniem pojazdy Tesli będą posiadały nigdy niedostępne dla ludzi zdolności w radzeniu sobie w każdej możliwej sytuacji.

Już teraz w pełni elektryczne pojazdy Tesli oferuje półautonomiczne tryby jazdy. Pozwalają one kierowcom nieco odetchnąć podczas jazdy na autostradach lub niebawem również na miejskich drogach. Mimo wszystko, wciąż nie są doskonałe, ale Musk jest pewien, że to zmieni się za kilka lat.

Miliarder podkreśla, że już teraz jego samochody mają zainstalowane na swoich pokładach systemy elektroniczne, które nie tylko mogą śledzić otoczenie pojazdu, ale również szybciej reagować na zagrożenie od ludzkiego kierowcy. W sieci pojawiło się wiele filmów, na których możemy zobaczyć, jak pojazdy Tesli unikają stłuczki lub nawet wypadku.

Reklama

W wielu zdarzeniach człowiek nie ma żadnych szans tak szybko i sprawnie zareagować jak technologie autonomiczne. Musk powiedział, że człowiek ma dwie kamery, czyli parę oczu, tymczasem Tesle mają osiem kamer, radar, sonar i potężny układ obliczeniowy. Potrafi on dokonywać niewyobrażalne 144 biliony operacji na sekundę, by wykonać jeden lub kilka z 15 różnych manewrów.

Szef SpaceX uważa, że człowiek nigdy nie będzie posiadał takich zdolności. Dlatego Tesle będą posiadały nadludzkie zdolności. Na razie jednak wciąż w wielu sytuacjach dnia codziennego to człowiek radzi sobie lepiej od technologii autonomicznych i przez jakiś czas tak jeszcze pozostanie.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. Electrek

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy