Jeszcze w marcu Tesle będą mogły poruszać się w pełni autonomicznie po miastach

Elon Musk zapowiedział, że nowa wersja oprogramowania ma pozwolić poruszać się Teslom w trybie autonomicznym już nie tylko po autostradach i parkingach, ale również po miejskich drogach. Rewolucja jest tuż za rogiem.

O funkcji City Pilot mówi się od dawna, ale w końcu stanie się ona rzeczywistością, a to za sprawą nowego oprogramowania, które jeszcze w marcu zagości na pokładach elektrycznych pojazdów Tesli. Nowości mają pozwolić na poruszanie się w trybie autonomicznym po ulicach miast. Do tej pory największa autonomia ujawniała się tylko na autostradach i parkingach.

W ostatnich latach sztuczna inteligencja Tesli zdobyła już tak ogromne doświadczenie na bazie modeli jazdy tysięcy kierowców i przejechanych przez nich milionów kilometrów, że nadszedł już najwyższy czas na praktyczne wykorzystanie tej potęgi dla dobra szczęśliwych posiadaczy tych samochód.

Reklama

Różnicę jednak mają odczuć nie tylko właściciele pojazdów Tesli, ale również wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Najnowsza wersja oprogramowania technologii autonomicznej ma wnieść bezpieczeństwo kierowców i pasażerów na zupełnie nowy, niedostępny dotąd poziom. System zbudowany przez inżynierów Elona Muska od lat popełnia znacznie mniej błędów w trakcie jazdy od nawet najlepszych kierowców. Teraz taki mistrzowski model jazdy będzie dostępny dla każdego chętnego posiadacza Tesli.

Tryb autonomicznej jazdy nie znajduje się na wyposażeniu standardowym pojazdów tego producenta. Można go dokupić za 7 tysięcy dolarów. Warto się wykosztować, ponieważ za tę kwotę otrzymujemy bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu funkcje, które ułatwiają życie i zwiększają poziom naszego bezpieczeństwa. Nowy tryb autonomii City Pilot prawdopodobnie będzie dodatkowo płatny.

Źródło: GeekWeek.pl/Tesla/ / Fot. Tesla

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama