Karlmann King to najdroższy, najbardziej luksusowy i futurystyczny SUV świata

Karlmann King to samochód, który wywołuje gęsią skórkę. To najdroższy, najbardziej luksusowy i futurystyczny SUV na świecie. Wygląda tak, jakby zaprojektował go sam Batman.

Karlmann King to Chińczyk z krwi i kości. W jego projektowanie i budowę było zaangażowanych aż 1800 osób. Powstał na bazie amerykańskiego woła roboczego, Forda F-Super Duty. Waży 4,5 tony, a z opancerzeniem o połowę więcej, ale wówczas niestraszny mu jest grad kul z broni automatycznej.

Pod jego potężną maską znajduje się benzynowy silnik V10 Ford Triton o pojemności 6.8 litra. Jednostka napędowa generuje moc 360 KM i dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 620 Nm. Moc przenoszona jest na cztery koła za pośrednictwem automatycznej, 6-biegowej skrzynia biegów.

Reklama

Na przepełniony przepychem i nowinkami technologicznymi pokład może wejść do 4 osób. Goście mogą liczyć na oddanie się rozrywce gier wideo, patrząc na telewizor wyposażony w matrycę 4K i najwyższej klasy system hi-fi.

Auto przeznaczone jest dla milionerów, więc znajdziemy w nim także pancerny sejf. Karlmann King będzie kosztował 1,85 miliona dolarów, ale w sumie powstanie zaledwie 10 sztuk tego potwora, więc nie będzie od dostępny dla wszystkich.

Źródło: GeekWeek.pl/Karlmann King / Fot. Karlmann King

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy