Oto sportowa wersja Tesli Model S P100DL, która weźmie udział w wyścigu Electric GT

Organizacja Electric GT otrzymała pierwszy gotowy do wyścigu model Tesla Model S P100DL od firmy SPV Racing. Wyścigi odbędą się jeszcze w tym roku.

Ludzie z Electric GT intensywnie pracują nad przygotowaniami do nowej serii wyścigów sportowych na sezon 2018/2019 wersji samochodów elektrycznych od Tesli. Wyczynowy i elektryczny potwór jest odchudzony od normalnego Modelu S P100D o blisko aż 500 kilogramów!

Dwa silniki elektryczne generują kosmiczne 778 KM, a wraz z obniżoną masą sprawiają, że sportowy P100DL katapultuje się od 0 do setki w zaledwie 2,1 sekundy. W aucie znajdzie się nowa, lżejsza i bardziej bezpieczna klatka, zostaną poszerzone nadkola, a w tylnej części nadwozia zostanie umieszczony potężny spoiler dociskowy.

Reklama

Organizacja właśnie poinformowała, że nowa elektryczna seria, w której po torach będzie ścigało się 20 kierowców w przygotowanych przez nich sportowych wersjach Modelu S P100DL od Tesli, została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA), czyli organizację zarządzającą sportem samochodowym od przeszło stu lat i działającą na globalną skalę.

Electric GT jakiś czas temu informowało, że pierwszy z wyścigów odbędzie się jeszcze w tym roku, a dokładnie 12 sierpnia na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Aktualnie plany zmieniły się i jest niemal pewne, że pierwszy wyścig odbędzie się 26 listopada na torze Circo de Jerez w Barcelonie.

Źródło: GeekWeek.pl/Electric GT / Fot. Electric GT/Motorsport

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama