Reklama

Samochody Tesla otrzymały aktualizację. Od teraz właściciele mogą na żywo rejestrować obraz z kamer pojazdu

Tryb strażniczy Tesli to oparty na kamerach oraz czujnikach system, który na bieżąco nadzoruje otoczenie wokół samochodu. Choć do tej pory dostęp do rejestrowanych materiałów był mocno ograniczony, nowa aktualizacja umożliwia podgląd obrazu na żywo.

Tesla Sentry Mode (tryb strażniczy) to funkcja dostępna w pojazdach amerykańskiego producenta od 2019 roku. Działa ona na zasadzie kamer oraz czujników, które stale monitorują otoczenie samochodu. W przypadku wykrycia niepożądanego ruchu lub zarejestrowania uderzenia, natychmiast uruchamiana jest opcja automatycznego zapisu obrazu, a właściciel otrzymuje powiadomienie.

Wielokrotnie chwalone rozwiązanie przyczyniło się do wykrycia sporej liczby wandali oraz potencjalnych złodziei. Niestety pomimo tego, że kamery rejestrowały obraz na bieżąco, sam wgląd w ich materiał był mocno utrudniony i wymagał zalogowania do bazy bezpieczeństwa pojazdu. Do teraz.

Reklama

Wraz z nową aktualizacją tryb strażniczy wprowadził dostęp do obrazu z kamer na żywo. Oznacza to, że niemal każdy właściciel samochodu Tesla może w dowolnym momencie wyświetlić podgląd z kamer np. na swoim telefonie. Ba! Nowa funkcja umożliwia nawet na prowadzenie rozmowy poprzez głośnik w samochodzie.

Przy tym wszystkim producent przekonuje, że całość jest w pełni bezpieczna, a przesyłanie obrazu jest szyfrowane na każdym etapie łączności. Nikt poza właścicielem pojazdu nie będzie dysponował podglądem z kamer samochodu.

Niestety istnieją także ograniczenia. Zachodnia prasa informuje, że rozwiązanie jest dostępne wyłącznie dla klientów, którzy subskrybują pakiet Premium Connectivity. Kosztuje on 10 dolarów miesięcznie i daje dostęp do dodatkowych funkcji oprogramowania w samochodzie.

Ponadto funkcja ma na obecna chwilę działać wyłącznie na telefonach obsługujących system iOS. Wersja na Androida wciąż nie została potwierdzona.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | bezpieczeństwo | kamery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy