Z taką koszmarną rzeczywistością na drogach musi zmierzyć się samochód autonomiczny [FILM]

Firma Cruise wspierana przez GM przygotowała świetny film, który w obrazowy sposób potrafi uświadomić nam wszystkim, z jakimi ekstremalnymi sytuacjami na drogach muszą zmierzyć się pojazdy autonomiczne.

Ta technologia to bez wątpienia przyszłość motoryzacji, ponieważ obecnie na całym świecie zaangażowanych w jej rozwój jest kilkaset firm. W przyszłości zostanie zintegrowana z inteligentną infrastrukturą Smart City. Dzięki niej transport drogowy w metropoliach będzie odbywał się sprawniej, a nasze bezpieczeństwo mocno wzrośnie.

Nie będziemy musieli tracić dziesiątek minut każdego dnia na stanie w korkach. Przejazdy autonomicznymi i w pełni elektrycznymi pojazdami będą też dużo tańsze, ponieważ dużą popularnością będzie cieszył się mały, ekologiczny transport zbiorowy.

Reklama

Inżynierowie z firmy Cruise są jednymi z setek takich zespołów pracujących nad systemami AI w motoryzacji. Na ich kanale na YouTube możecie zapoznać się w wynikami ich postępów. Zwracają oni uwagę na fakt, że większość ludzi żyje w przekonaniu, iż przygotowanie takiej technologii to nic wielkiego. I tak byłoby w rzeczywistości, gdyby nie bezmyślne zachowanie mieszkańców miast.

Na filmie możecie zobaczyć, jakie ogromne zagrożenie sprawiają dla ruchu pojazdów, a przede wszystkim dla siebie. Przechodnie potrafią wbiec na ulicę na czerwonym świetle, przechodzić w niedozwolonych miejscach, wysiadać z samochodów na środku ulicy, zajeżdżać drogę rowerami i motocyklami, a nawet wjechać na skrzyżowanie równorzędne z ogromną prędkością, nawet nie rozglądając się na boki.

Źródło: GeekWeek.pl/Cruise / Fot. Cruise

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama