Zobacz, jak autonomiczna Tesla pokonuje jedną z najbardziej krętych ulic na świecie [FILM]

Fani autonomicznych pojazdów z kanału Tesla Raj na serwisie YouTube, postanowili sprawdzić, czy Tesla w pełnym trybie autonomicznym pokona bez przeszkód słynną Lombard Street w San Francisco. Zobacz to na filmie.

Można śmiało rzec, że ta kręta i ulica może w najbliższym czasie stać się idealnym torem testowym dla wszelkiej maści pojazdów autonomicznych. Pokonanie słynnej Lombard Street często sprawia problem ludzkim kierowcom, a co dopiero pojazdom nadzorowanym przez sztuczną inteligencję.

Twórcy kanału Tesla Raj sprawdzili w boju Model 3 od Tesli, który funkcjonuje już na prototypowym oprogramowaniu FSD (Full Self Drive), czyli najnowszej wersji pełnego trybu autonomicznego. Okazuje się, że na początku pojazd dzielnie radził sobie na najbardziej poskręcanej ulicy na świecie, ale w pewnym momencie zgłupiał i poprosił o pomoc kierowcę.

Reklama

Nie powinno to dziwić, bo na razie wciąż FSD znajduje się w zaawansowanej wersji beta i jeszcze upłynie dużo wody w Wiśle nim będzie radził sobie w takich sytuacjach jak człowiek, ale trzeba przyznać, że postęp w rozwoju tego typu technologii w Tesli na przestrzeni ostatnich lat jest ogromny, co bardzo cieszy.

Elon Musk zapowiedział, że już w przyszłym roku w pełny tryb autonomiczny zostaną wyposażone nowe wszystkie pojazdy Tesli. Według niego, będą one oferowały podróże na najwyższym, 5. poziomie autonomii. Pomimo faktu, że w Europie nie ma jeszcze odpowiedniego prawa regulującego podróże w takim trybie, będzie można z niego skorzystać, ale tylko na własną odpowiedzialność.

Źródło: GeekWeek.pl/Tesla Raj/YouTube / Fot. Tesla Raj

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy