5 najlepszych stylizacji brody

Na przestrzeni wieków broda stała się symbolem męskości i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Nie istnieje jedno rozwiązanie, czy złoty środek jeśli chodzi o brodę - męski zarost może mieć różne kształty i rozmiary.

Chris Foster, wielokrotnie nagradzany ekspert męskiej stylizacji i marka Braun przedstawiają 5 najlepszych trendów w stylizacji brody:

Pełna broda wiktoriańska

Jak sama nazwa sugeruje, jest to gęsta, pełna broda, która zakrywa górną wargę i policzki, uzupełnia krąg pod szyją, z bokobrodami z dołu do boku twarzy. Pełna broda po raz pierwszy pojawiła się w czasie wojny krymskiej, kiedy brak mydła do golenia i okrutne krymskie zimy uniemożliwiły golenie się. Kiedy wojna się skończyła, a bohaterowie powrócili z pełnym zarostem na twarzy, ludzie zaczęli utożsamiać brodę z odwagą, uczciwością i honorem żołnierzy.

Reklama

Wskazówka: pełna broda może wyglądać niesfornie, dlatego ważne jest, aby regularnie używać trymera do brody, aby prezentowała się schludnie.

Szczelna broda

Jest to również pełna broda, ale w bardziej profesjonalnym stylu. Podczas gdy pełna broda jest zazwyczaj równa na całej długości, szczelna broda jest zwykle przycięta nieco krócej przy brodzie, ale wciąż zakrywa całą twarz. Przy tego rodzaju brodzie należy pamiętać, aby utrzymać zarost przycięty dosyć krótko na policzkach, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego kształtu twarzy i zarostu.

Wskazówka: ustaw trymer na 2-3 mm długości i stylizuj w kierunku przeciwnym do wzrostu zarostu. Szczelna broda wymaga dużo uwagi, aby wyglądała schludnie. Włosy powinny być krótkie, a linie wyraziste. W ten sposób uzyskamy brodę, która doda twarzy wyrazu.

Popołudniowy zarost

To dobrze znany wszystkim, drobny zarost. Zna go każdy mężczyzna. Pojawia się popołudniu i gęstnieje wraz z upływającymi godzinami od porannego golenia. Tego typu zarost jest popularny wśród hollywoodzkich gwiazd, które od dziesięcioleci uwielbiają prezentować lekko zarysowaną brodę na czerwonych dywanach.

Wskazówka: aby osiągnąć ten zarost ustaw trymer na 0,5 mm - 1 mm i zaczynaj!

Zarost typu Jaw Dropper

Ta stylizacja to nowoczesna wariacja na temat tradycyjnej "kózki".
W istocie, zarost ten występuje na brodzie poniżej dolnej wargi i jest przycięty węziej niż jego poprzednia wersja. "Kózka" jest popularna już od pewnego czasu, więc ta nowa, odświeżona wersja może stać się hitem tego roku!

Wskazówka: aby osiągnąć taki efekt, należy rozczesać brodę w dół, ustawić trymer na 3-5 mm, a następnie przyciąć brodę i wąsy równomiernie na całej powierzchni twarzy i szyi. Jeżeli nie masz grzebienia, przed strzyżeniem usuń pozostałości wąsów i brody, z wyjątkiem niewielkiej części, która powinna być nieco szersza niż twoje usta.

Broda motocyklisty

Co otrzymasz jeśli połączysz wąsy morsa z gęstą brodą  typu Jaw Dropper? Brodę motocyklisty! Broda motocyklisty była ikoną XX wieku, w którym królowała kultura motorowerowa. Ostatnio znowu stała się popularna dzięki postaci z serialu "Breaking Bad" - Walterowi White.

Wskazówka: aby stworzyć taki look, wystarczy działać w podobny sposób jak w przypadku brody Jaw Dropper. Jedyną różnicą jest mocniejsze przycięcie wąsów. Taka broda to mocne wyrażenie swojego zdania i stylu.

Nowy trymer Braun Beard Trimmer to najnowsze urządzenie do stylizacji od marki Braun. Produkt posiada w zestawie dwa zdejmowane grzebienie: grzebień do przycinania brody z precyzyjną podziałką pozwalającą dopracować swój styl z dokładnością do 0,5 mm i grzebień do stylizacji włosów. Nietępiące się ostrza trymera zostały zaprojektowane tak, aby zachować ostrość przez cały okres użytkowania. Nadaje to stylizacji większą precyzję oraz minimalizuje nadszarpywanie i pociąganie, zapewniając większy komfort.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Braun | broda | zarost
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama