G'mix - smartwatch z technologią Bluetooth 4.0 i z muzyką

Po debiucie pierwszego na świecie zegarka, który łączy synchronizację naziemną z satelitarną, przyszedł czas na prezentację nowej kolekcji G-Shocków G'mix z synchronizacją Bluetooth 4.0.

Założeniem przy tworzeniu kolekcji G-Shock G'mix było przede wszystkim skupienie się na funkcji odtwarzania muzyki.  Za sprawą Bluetooth zegarek łączy się ze smartfonem oferując kilka ciekawych możliwości. Specjalny mechanizm oraz rolka przewijająca ( niemal odzwierciedla potencjometr w radiu) pozwalają na sterowanie odtwarzacza muzycznego. Za jej sprawą można regulować głośność czy "przeskakiwać"  z utworu na utwór. Przydatną jest również wbudowana technologia Soundcloud , dzięki której zegarek rozpoznaje nazwę wykonawcy wyświetlając ją na ekranie cyferblatu.  Dzieje się to bez konieczności sięgania po telefon.

Reklama

Niemniej wbudowany Bluetooth nie ogranicza się wyłącznie do kompatybilności związanej z odtwarzaniem muzyki. Dzięki synchronizacji nie trzeba się martwić o ustawienie zegarka po przekraczaniu kolejnych stref czasowych - G'mix ustawi się automatycznie.  Co więcej, mówiąc kolokwialnie, zegarek stoi na straży telefonu. Dzięki wbudowanym czujnikom po oddaleniu się na określoną odległość od smartfonu, G-shock uruchamia alarm dźwiękowy.

Poza funkcjami związanymi bezpośrednio z synchronizacją Bluetooth, zegarek posiada szereg innych udogodnień. Super-illuminator podświetla tarczę, a dioda LED świeci podczas działania alarmu, przy pełnej godzinie oraz i gdy timer kończy odliczać czas.  Stoper o dokładności pomiaru do 1/100 sekundy pozwala na odliczanie czasu aż do 1000 godzin.  Jeden alarm to za mało - G'mix ma ich pięć i to wraz z funkcją drzemki. Działają niezależnie i niezależnie przypominają o ważnych  zdarzeniach. Wedle życzenia alarm może również sygnalizować pełną godzinę. 

G-Shock G'mix nie byłby sobą gdyby nie posiadał systemu wstrząsoodpornego. To on zabezpiecza zegarek przed uderzeniami  i sprawia , że jest niezwykle wytrzymały. Kolekcja ma również wyjątkową klasę wodoszczelności - aż 200 metrów. Poza tym w G'mixach znajdziemy:

- tryb samolotowy - pozwala na przełączenie zegarka w tryb offline. Powoduje to dezaktywację odbiornika radiowego lub GPS na czas podróży samolotem,

- kalendarz automatyczny - raz ustawiony zegarek zawsze wyświetla poprawną datę.

- wskaźnik naładowania baterii.

Kolekcja G'mixów to 4 modele: czerwony GBA-400-4AER, granatowy GBA-400-2AER, czarny GBA-400-1AER oraz czarny ze złotymi elementami GBA-400-1A9ER. Cena 990 zł. Zegarki pojawią się w najlepszych sklepach w Polsce na początku listopada br.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Smartwatch | Casio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy