GRAVITYMASTER G-SHOCK GWR-B1000 - zegarek z włókna węglowego

G-SHOCK prezentuje nową wersję modelu z linii GRAVITYMASTER. To kolekcja dedykowana miłośnikom podniebnych aktywności, lotnictwa, wszystkiego, co wiąże się z oderwanie od ziemi. W przeciwieństwie do poprzedników, model wyróżnia się strukturą z włókna węglowego. GWR-B1000 jest najlżejszym i jednocześnie najbardziej wytrzymałym modelem w całej rodzinie z elitarnej kolekcji.

Takiego zegarka w kolekcji japońskiej marki jeszcze nie było! Superlekki, niezwykle elastyczny, ale jednocześnie nieprzyzwoicie wytrzymały. Wszystko za sprawą włókna węglowego, z którego wykonano model. Ten wyjątkowy materiał od lat doceniany jest m.in. w przemyśle lotniczym, gdzie wykorzystuje się go do konstruowaniu kokpitów. 

Włókno węglowe cechuje się bardzo cienkim splotem, co wpływa na jego niską wagę przy jednoczesnej podniesionej wytrzymałości na szereg niekorzystnych czynników. Wśród nich można wymienić odporność na wysokie temperatury (w tym ogień), urazy mechaniczne czy rozciąganie, na które narażone są elementy kompozytowe w zetknięciu z przeciążeniami panującymi na bardzo dużych wysokościach. Te unikalne cechy oraz oryginalny wygląd włókna, sprawiają, że jest znacznie droższym materiałem niż np. stal. Nic zatem dziwnego, że w świecie konstrukcji i inżynierii zaliczane jest do tworzyw prestiżowych. 

Zarówno kopertę jak i pasek nowego modelu w całości wykonano z włókna węglowego. Japońscy projektanci położyli mocny nacisk na maksymalne obniżenie wagi zegarka, dlatego zastosowali jeszcze jeden niespotykany wcześniej zabieg. W modelu całkowicie wyeliminowano dekiel -  koperta składa się wyłącznie z jednego elementu, co dodatkowo zniwelowało wagę czasomierza. Tym samym, nowy GRAVITYMASTER jest najlżejszym zegarkiem w rodzinie G-SHOCK Master of G. 

Reklama

W trakcie lotu każda sekunda jest na wagę złota. Dlatego  GWR-B1000 to również niezwykle dokładny czasomierz. Wszystko dzięki funkcji Wave Ceptor -  synchronizacja z zegarem atomowym. GRAVITYMASTER aktualizuje czas nawet do sześciu razy dziennie, co gwarantuje precyzję wskazania godziny.

Sugerowane cena zegarka GWR-B1000 to 3790 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: zegarek | G-Shock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy