Ambilight Day&Night: Pierwsze nocne zawody wakesurfowe

Pula nagród w zawodach to 40 tysięcy złotych /materiały prasowe
Reklama

Odważne popisy mistrzów wakesurfu, roztańczone fale na Kanale Giżyckim i symfonia świateł rozjaśniająca sierpniową noc - to wszystko czeka na fanów tego sportu już 5 sierpnia w samym sercu Mazur. Główny partner zawodów, producent łodzi MasterCraft, zaprasza wielbicieli surfowania na pierwsze w Polsce, nocne zawody wakesurfu Wake GP 2017 pod hasłem "Ambilight Day&Night".

Wszystko zaczęło się od wakeboardu, który szturmem zdobył serca fanów letnich sportów wodnych. Spektakularny, lifestyle’owy, nie wymaga wiatru jak inne dyscypliny rozgrywane na wodzie. Co więcej, nie wymaga również odpowiedniej pogody, która bywa u nas kapryśna. Nic więc dziwnego, że szybko zaczęli pojawiać się zawodowcy, chcący sprawdzić się w tym sporcie.

Od pierwszych zawodów Wake GP by MasterCraft, w których co roku mierzą się zapaleńcy tej dyscypliny z całego świata, minęło kilka lat. W tym czasie liczba fanów z zapałem dopingujących popisy wodnych wirtuozów rosła, a na arenę wkroczyła nowa dyscyplina - wakesurf.

Reklama

Wakesurf to sport bardzo podobny do tradycyjnego surfingu czyli szaleństwa na falach oceanu. Różnicą jest właśnie fala, na której płynie zawodnik, i która tu jest generowana przez łódź poruszającą się z prędkością ok 16 km/h. Wakesurfer początkowo ciągnięty jest na linie za łodzią, a następnie wykorzystuje wytworzony przez nią ślad torowy by utrzymać się na wodzie i płynąć naprzód. Brak oceanicznych fal wdzierających się na kalifornijskie plaże przestaje być zatem problemem. Wystarczy odpowiednia łódź, nieco odwagi i odrobina zapału do odkrywania nowych, wodnych przyjemności.

Dzięki specjalnie skonstruowanym łodziom motorowym produkowanym przez MasterCraft możemy zapewnić fale idealne do surfowania niemal na każdym akwenie. Wakesurf to dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność, dlatego organizując te zawody szukaliśmy formuły, która uczyni je wyjątkowymi. Nawiązanie współpracy z producentem telewizorów Philips z systemem Ambilight, zainspirowało nas do stworzenia imprezy nocnej, której oprawą będzie wyjątkowe oświetlenie. Podkreśli to w niespotykany dotąd sposób wyczyny sportowców i zapewni niezapomniane wrażenia wizualne. Na kibiców czekają najlepsze sportowe emocje w wakacyjnej atmosferze, dobra zabawa i spektakularne powietrzne akrobacje i tricki w wykonaniu mistrzów wakesurfu - powiedział Mariusz Gajewski z MasterCraft Poland.

W zawodach wezmą udział uczestnicy z Polski, Czech, Łotwy, Francji, Szwajcarii i Rosji i zawalczą o nagrody o łącznej wartości 40 tys. złotych. Impreza Ambilight Day&Night rozpocznie się o godzinie 22.00 eliminacjami, które potrwają do północy. Weźmie w nich udział łącznie 20 zawodników. O północy kibice będą mieli okazję zobaczyć pokaz flayboardowy. 30 minut później ośmiu zawodników, 4 kobiety i 4 mężczyzn, zmierzy się w finale, który potrwa do godz. 2.00. Ogłoszenie wyników i wręczenie zwycięzcom atrakcyjnych nagród zaplanowano na godzinę 2.30.

Patronat honorowy nad imprezą objęło miasto Giżycko.  W gronie sponsorów znaleźli się: Philips TV, Jaguar, Land-Rover, Żołądkowa Gorzka, Chłodnik.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama