Asystent AI Google będzie mówił po polsku. Wyciekła pełna lista języków

Google od kilku miesięcy testuje kolejne języki nowego Asystenta AI Google na całym świecie. Teraz dowiadujemy się, że już niedługo będzimy mogli z nim porozmawiać również po polsku.

Google Asystent AI w języku polskim jeszcze w tym roku kompletnie odmieni naszą interakcję z urządzeniami mobilnymi. Został zaprojektowany i zbudowany w ten sposób, abyśmy z jego pomocą mogli eksplorować gigantyczną skarbnicę wiedzy, jaką jest globalna sieć, tylko z pomocą komend głosowych.

Pełna lista obsługiwanych języków pojawiła się właśnie na łamach forum XDA-Developers. Google informuje, że w sumie Asystent AI obsłuży 30 języków, więc stanie się pod tym względem bardzo praktycznym narzędziem na smartfony z Androidem. Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się na konferencji I/O Google, gdy szef firmy zaprezentował nowe funkcjonalności technologii Duplex, która z pomocą algorytmów sztucznej inteligencji pozwoli autonomicznie zamawiać nam wizyty w salonach fryzjerskich czy restauracjach.

Reklama

Asystent AI Google będzie mówił po polsku. Wyciekła lista języków. Fot. XDA-Developers.

Nowość wywołała również mieszane uczucia wśród wszystkich ludzi zainteresowanych najnowocześniejszymi technologiami, ale i nie tylko. Chociaż dobrodziejstwa te mogą okazać się bardzo praktyczne i pomocne dla wielu osób, to jednak pojawiło się pytanie o bezpieczeństwo takich rozmów i związane z tym oszustwa. W końcu nowa wersja Asystenta Google potrafi prowadzić konwersacje z ludźmi w taki sposób, że mogą oni nie mieć świadomości, że mają do czynienia z botem, a nie człowiekiem.

Jakiś czas temu Google postanowiło ukrócić wszystkie rodzące się spekulacje na temat asystenta, publikując oficjalną prezentację jego możliwości na filmie. Możemy na nim zobaczyć, że sztuczna inteligencja przedstawia się rozmówcy, czyli pracownikowi restauracji, i konwersuje z nim w tak świetny sposób jak czynimy to my, ludzie.

Asystent ma pojawić się na Androidach jeszcze w tym roku. Trochę ta bliska przyszłość przeraża, bo z dnia na dzień wielu z nas nagle stanie w obliczu interakcji ze sztuczną inteligencją, z którą będziemy rozmawiali przez telefon i traktowali jak klienta. No cóż, przyszłość jest już dziś.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. XDA-Developers

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy