Kup sobie akcje Gadu-Gadu. Tylko po co? Pomysł na nowe życie apki
Gadu-Gadu kiedyś było królem wszystkich komunikatorów — już pierwszego dnia jego działania zarejestrowało się ponad 10 tysięcy użytkowników. Charakterystyczny dźwięk nadchodzącej wiadomości rozbrzmiewał w polskich domach z nie najszybszym wtedy internetem. W aplikacji dało się ustawić opisy, w których umieszczało się wyznania, cytaty z piosenek i inne elementy, które wydawały się super. GG kojarzył każdy — teraz niekoniecznie, a to za sprawą innych komunikatorów, jakie z czasem przejęły tron. Właściciele Gadu-Gadu chcą przywrócić sławę apki i mają na to ciekawy pomysł.
Jak czytamy na stronie GG, apka ma obecnie 500 tysięcy zalogowanych użytkowników, z czego ponad 74 procent stanowią ci, którzy mają poniżej 35 lat. Od 2022 roku w aplikacji można wykupić abonament udostępniający kilka funkcjonalności — na ten krok zdecydowało się 18 tysięcy osób.
Nie da się ukryć, że GG nie jest już tak popularne, jak lata temu. Właściciele kiedyś kultowego komunikatora chcą jednak dać aplikacji nowe życie. Aby to zrobić, potrzebują pomocy z zewnątrz, i właśnie wtedy wchodzą użytkownicy, cali na biało. Firma Fintecom umożliwia wsparcie apki poprzez... finansowanie społecznościowe.
Kampania "Rozpalmy GG!"
Jeżeli chcemy pomóc aplikacji, możemy kupić akcje firmy i zostać współwłaścicielami marki Gadu-Gadu. Wśród planów na rozwój apki znajduje się między innymi wprowadzenie rozmów szyfrowanych metodą end-to-end, ulepszanie komunikacji tekstowej i audio czy wideo, nowe funkcje, takie jak tworzenie grup publicznych, a także relacji tekstowych, graficznych i wideo i wiele innych. Twórcy chcą też właściwie przepisać aplikację, stworzyć nowy interface, a zebrane środki przeznaczą również na marketing i promocję usługi czy rozbudowę zespołu.
Polecamy na Antyweb | Co robią użytkownicy ze starymi iPhone'ami, a co Androidami?
Ci, którzy chcieliby wesprzeć Gadu-Gadu, mogą zapisać się na listę zainteresowanych i podać orientacyjną kwotę, jaką mogliby zainwestować. Osoby, które to zrobią albo zasubskrybują powiadomienia dotyczące projektu, będą w przyszłości otrzymywać informacje na temat rozwoju tego pomysłu.
O szczegółach projektu można przeczytać na stronie internetowej GG.