Reklama

Windows 10 zainstalowany już na ponad 900 milionach urządzeń. Sukces Microsoftu

Co prawda Microsoft miał plan na instalację swojego systemu operacyjnego na miliardzie urządzeń dużo szybciej, ale jak to mówią… co się odwlecze, to nie uciecze. Gigant w końcu dopiął swego, z czego jest niezwykle dumny.

Kiedy Windows 10 debiutował latem 2015 roku, Microsoft optymistycznie deklarował, że trafi on na 1 mld urządzeń jeszcze przed końcem 2018 roku. Jak łatwo się domyślić, nie udało się zrealizować tych ambitnych planów, bo nawet teraz - rok po pierwotnym terminie - wciąż pozostają one w strefie marzeń koncernu. Nie da się jednak ukryć, że Amerykanie są coraz bliżej magicznej liczby, bo Windows 10 właśnie osiągnął kolejny kamień milowy.

Yusuf Mehdi, wiceprezes urządzeń grupy Windows, pochwalił się bowiem w twitterowym wpisie, że Windows 10 jest już zainstalowany na ponad 900 mln urządzeń. Przy okazji zdradził też, że tempo przyrastania kolejnych jest w tym roku szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Microsoft przez lata systematycznie zwiększał bazę sprzętów z Windows 10 na pokładzie, nie zawsze akceptowanymi przez użytkowników metodami, ale jego działania przynoszą oczekiwany skutek - w marcu słyszeliśmy o 800 milionach urządzeń, teraz mamy 900 milionów, więc 1 mld jest już jak najbardziej w zasięgu ręki.

Reklama

Czy stanie się to jeszcze w tym roku? Trudno przewidzieć, ale z pewnością nie będziemy czekać zbyt długo na te wieści. Po pierwsze, już niebawem zacznie się sezon świątecznych zakupów, który z pewnością znacząco poprawi wyniki firmy. Po drugie, 14 stycznia przyszłego roku zakończy się okres wsparcia technicznego dla Windowsa 7, więc będzie to okres wzmożonej migracji użytkowników, którzy albo zdecydują sią na aktualizację systemu, albo zakup nowego sprzętu - tak czy inaczej, Windows 10 zyska kolejnych użytkowników. 

Źródło: GeekWeek.pl/techspot

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL