Poczta e-mail z własną domeną? Odpowiedź brzmi: Gmail!

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach niemal każda firma posiada własną stronę internetową oraz adres mailowy. Wybór odpowiedniego systemu pocztowego jest bardzo ważny, ponieważ pozwala na efektywną i bezpieczną komunikację między pracownikami oraz z klientami. W tym artykule przyjrzymy się zaletom korzystania z firmowej poczty Gmail w domenie i zwrócimy uwagę na aspekty bezpieczeństwa danych firmowych.

Google Workspace to nie tylko Gmail we własnej domenie, to pakiet zawierający wiele narzędzi do pracy zdalnej, takich jak, Kalendarz, Dysk, Dokumenty czy Meet
Google Workspace to nie tylko Gmail we własnej domenie, to pakiet zawierający wiele narzędzi do pracy zdalnej, takich jak, Kalendarz, Dysk, Dokumenty czy Meetmateriały promocyjne

Popularność poczty Gmail

Gmail to popularny system pocztowy, który w ciągu ostatnich kilku lat stał się niemal synonimem poczty elektronicznej. Jedną z jego głównych zalet jest jego niezwykła elastyczność i dostępność, ale i bezpieczeństwo. Można korzystać z niej zarówno na komputerze, jak i na smartfonie czy tablecie, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Dzięki temu możemy otrzymywać i wysyłać wiadomości, kiedy tylko nam to pasuje.

Gmail we własnej domenie vs @gmail.com

Firma Google oferuje także opcję korzystania z Gmaila w ramach własnej domeny, odbywa się to w ramach usługi Google Workspace. Oznacza to, że zamiast końcówki @gmail.com, nasz adres e-mailowy może mieć końcówkę odpowiadającą nazwie naszej firmy. Dzięki temu nasza firma zyskuje bardziej profesjonalny wizerunek, i łatwiej zapamiętać nazwę naszej firmy. Szczegółową informację na temat Gmaila we własnej domenie znajdziesz tutaj.

Korzystanie z Gmaila w domenie firmy pozwala również na łatwe zarządzanie kontami użytkowników z poziomu panelu administracyjnego. Można dodawać i usuwać konta pracowników z poziomu panelu administracyjnego, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad tym, kto ma dostęp do firmowej poczty. Można także ustawić dostęp do kont oraz obszarów np. część Dysku w chmurze, w zależności od stanowiska czy działu, co zwiększa bezpieczeństwo danych firmowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo danych firmowych to kwestia kluczowa dla każdej firmy. W przypadku poczty elektronicznej istnieje wiele zagrożeń, takich jak phishing czy malware. Jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa jest ochrona hasła. Gmail oferuje bardzo silną ochronę hasła, którą można jeszcze wzmocnić poprzez stosowanie weryfikacji dwuskładnikowej.

Ponadto, Gmail w domenie firmy oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak filtrowanie spamu czy antywirusowe skanowanie wiadomości. Ponadto, w przypadku zagrożenia atakiem phishingowym czy innym niebezpieczeństwem, Google natychmiast powiadamia użytkowników o tym fakcie i rekomenduje odpowiednie działania.

Korzystanie z firmowej poczty Gmail w domenie oferuje również wiele funkcji ułatwiających pracę. W Gmailu można używać różnego rodzaju etykiety, filtry czy grupy odbiorców, dzięki czemu pracujemy dużo wydajniej.

Wszystkie narzędzia w jednym miejscu

Google Workspace to nie tylko Gmail we własnej domenie, to pakiet zawierający wiele narzędzi do pracy zdalnej, takich jak, Kalendarz, Dysk, Dokumenty czy Meet. Dzięki temu, że wszystkie te narzędzia są zintegrowane ze sobą, korzystanie z nich jest łatwe i wygodne oraz umożliwia sprawny przepływ informacji między narzędziami jak i pracownikami.

Współpraca w czasie rzeczywistym

Wspomniany wyżej pakiet Google Workspace, którego częścią jest firmowy Gmail umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zespół może pracować na tym samym dokumencie jednocześnie. To bardzo ułatwia pracę w grupie i przyspiesza procesy decyzyjne.

Podsumowanie

Jeśli szukasz poczty firmowej i zależy Ci na mailu w domenie, to zdecydowanie wybór jest prosty: Gmail dla firm w ramach Google Workspace. Rozwiązanie, które wybrało już tysiące firm na świecie, jak również polskie organizacje począwszy od małych startupów po międzynarodowe firmy.

Artykuł sponsorowany

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas