Szef Amazonu leci w kosmos. Możesz mu towarzyszyć. Wystarczy wygrać aukcję

Firma Blue Origin już 20 lipca wyśle w kosmos swoją kapsułę na szczycie rakiety New Shepard. Na pokładzie znajdzie się Jeff Bezos i kilka innych osób. Jest też miejsce dla Ciebie, jeśli tylko wygrasz aukcję.

Czasu pozostało niewiele. 12 czerwca wszystko stanie się jasne, kto dostąpi zaszczytu zajęcia fotela w kapsule obok samego założyciela Amazonu i jednocześnie najbogatszego człowieka na naszej planecie. Wówczas kończy się aukcja. Obecnie cena biletu kosztuje 2,8 miliona dolarów, ale możemy liczyć, że jeszcze wzrośnie.

Zasługą tego będzie właśnie Jeff Bezos. Do tej pory miliarder ukrywał, że weźmie udział w pierwszym załogowym locie. Nikt też się tego po nim nie spodziewał. Chociaż jego kapsuła odbyła już wiele pomyślnych lotów, to jednak nigdy na pokładzie nie znajdowali się ludzie. Teraz będzie inaczej.

Reklama

Oprócz Jeffa Bezosa i zwycięzcy aukcji, na pokładzie kapsuły znajdzie się też Mark Bezos, brat szefa Amazonu. Personalia pozostałych osób nie są znane. W kapsule jest 6 foteli, zatem mogą w kosmos polecieć jeszcze 3 osoby. Start odbędzie się 20 lipca, w 52. rocznicę lądowania misji Apollo 11 na Księżycu.

Cała podróż w kosmos będzie trwała ok. 10 minut. Kapsuła ma wzbić się na wysokość ok. 110 kilometrów ponad powierzchnię naszej planety nad stanem Nevada w USA. Następnie rakieta i kapsuła wylądują na pustyni, a kosmiczni turyści zostaną zabrani elektrycznymi Rivianami do ośrodka firmy.

Blue Origin ma na zlecenie NASA zbudować pierwszy w historii napęd jądrowy na potrzeby misji kosmicznych. Agencja chce z ich pomocą eksplorować Księżyc i Marsa. Firma szefa Amazonu miała też zbudować załogowy lądownik do programu Artemis, jednak NASA ostatecznie zdecydowała się wybrać technologie SpaceX. Obecnie wszystkie firmy toczą spór. Na razie nie wiadomo, czym się on skończy.

Źródło: GeekWeek.pl/Blue Origin / Fot. Blue Origin

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy